Stemmen voor meer dan droge voeten Woensdag 4 maart 1998: Waterschapsverkiezingen Minim 'A j .•j-:.X'JfL; In waterzuiveringsinstallaties wordt circa 96% van het vuil verwijderd voor het water weer terugvloeit in de natuur. Op de foto Ritthem. Het waterschap zorgt ervoor dat we droge voeten houden. Die veelgebruikte beeldspraak wordt wat afgezaagd, maar in feite klopt hij nog steeds, voor een deel. Het waterschap doet immers veel meer dan zorgen dat de voeten droog blijven. Vooral in een provincie als Zeeland zou je mogen verwach ten, dat de vier traditionele taken algemeen bekend zijn: waterkering, waterbeheersing, zuivering op pervlaktewater en onderhoud wegen. De praktijk blijkt anders. ALl PANKOW Een willekeurig steekproefje onder enkele jongeren le vert aarzelende antwoorden op als: „Zorgen dat we drinkwater hebben?" of „De havens goed onderhou den?" Nee, dat soort dingen doet het waterschap niet, maar misschien kan het geen kwaad toch eens te infor meren wat voor werk er wel wordt gedaan, hoe dat wordt gedaan en hoe men het in de toekomst denkt te gaan doen. Immers op woensdag 4 maart 1998 mag ie dereen vanaf 18 jaar, die niet uit het kiesrecht is gezet, naar het stemlokaal om aan te geven welke bestuurders hij of zij de komende vier jaar in de algemene vergade ring van Waterschap Zeeuwse Eilanden wil hebben. Dat is geen ver-van-mijn-bed-show, want die bestuurders gaan beslissingen nemen over zaken, die dicht aan het eigen vel van de kiezers raken. Of straks die strandtent nou wel of niet het hele jaar mag blijven staan bijvoor beeld en of die mobiele friteskraam net achter de dui nen elk najaar naar de stalling moet of gewoon op die vaste stek mag blijven, of er eens wat meer picknick plaatsen, fiets- ruiter- en voetpaden komen op het plat teland en of er zogenaamde 60 km-zones worden inge steld op de polderwegen. Over zaken dus, waar je last of gemak van hebt in het dagelijks leven. Over zaken ook, waar je flink voor moet betalen, al zal het waterschap zelf daar misschien wat genuanceerder over denken. Maar elke aanslag is er één en van het waterschap komen er zelfs misschien wel twee, of.... drie. Met andere woorden: als inwoner heb je belang bij wat het waterschap doet, je moet er voor betalen en dus dien je er ook zeggenschap over te hebben. Die zeggenschap wordt woensdag 4 maart geconcretiseerd Zeeuws Tijdschrift 21

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 23