Uitslag Korte lijnen het kadaster. Voor een deel moet dat met de hand be werkt worden. Bij de praktische uitwerking wordt ge tracht het de kiezers zo gemakkelijk mogelijk te ma ken. Als de mensen gaan stemmen voor de gemeente raadsverkiezingen, wil men ze ook naar hetzelfde stem lokaal sturen voor de waterschapsverkiezingen. Ook moeten ze daar voor al de categorieën kunnen stem men waarvoor ze gerechtigd zijn. Dat vergt uiteraard nogal wat organisatie. De stembureaus moeten van 8.00 tot 20.00 uur geo pend zijn op die 4e maart. Op die dag zal een crisis team stand-by staan voor alle onverwachte problemen, leder stembureau heeft ook een telefonische verbinding met Goes via het gewone net of via GSM-toestellen. De verkiezingen van het waterschap zijn, volgens de werkgroep, zo ingewikkeld, dat ze niet via een stemma- chine geteld kunnen worden. Alle stemmen moeten met de hand worden geteld. Bovendien leest het ronde stembiljet iets lastiger af. Dat zal dus veel tijd vergen. Het waterschap verwacht de uitslag dan ook pas rond middernacht te hebben. Overigens heeft men besloten de namen op het stembiljet toch een nummer te geven, bijvoorbeeld te beginnen bij 300 en dan verder. Dan vermijdt men het 'Nummer-één-effect' en kan er toch gemakkelijker ge teld worden dan wanneer alle namen opgelezen moe- Nieuwe situatie op de Kapucijnerweg in Rilland. Beheer en on derhoud van de plattelandswegen, ook een taak van het waterschap. Wie als toekomstig kiezer wil weten hoe de kandi daat-waterschapbestuurders in zijn district denken over het toekomstig beleid, kan daar iets over lezen in de tweede verkiezingskrant van het waterschap, die begin februari uitkomt, of die kandidaten er natuur lijk gewoon persoonlijk over aanspreken. De lijntjes zijn kort. Waterschapsverkiezing is geen ver-van-mijn- bed-show. ten worden en er wel drie meneren Jansen kunnen zijn, die allemaal aparte aandacht bij het oplezen vergen. Deze traditionele wijze van stemmen staat overi gens wel ter discussie. Hoe het in 2002 zal gaan, is nog helemaal open. Kort na de verkiezingen - binnen twee weken - kiezen de nieuwe hoofdingelanden uit hun midden de vijf ge zworenen, die samen met dijkgraaf W. A. Gosselaar het dagelijks bestuur gaan vormen van Waterschap Zeeuw se Eilanden. Wie meer wil weten over waar en hoe zijn of haar belangen liggen ten aanzien van de komende verkiezin gen, doet er goed aan het Masterplan 2007 er eens op na te slaan. Daarin geeft het waterschap beleidsvisies voor de komende tien jaar aan. Met uitzondering van de Oosterschelde-stormvloed- kering, die eigendom van het rijk is, wil het waterschap alle waterkeringen, dus ook kaden, duinen en stranden in eigendom verkrijgen. Dat geldt ook voor alle wegen buiten de bebouwde kom (uitgezonderd provinciale en rijkswegen). Beheer en onderhoud van die wegen wor den de taken van het waterschap. Het waterschap wil ook een grotere rol gaan spelen in de ruimtelijke orde ning van het gebied. Er dient onderzocht te worden of overname van het vaarwegbeheer doelmatig is en zo ja, dan dient ook dit een taak van het waterschap te worden, vindt het bestuur van Zeeuwse Eilanden. Vanwege de nauwe relatie met het kwaiiteits- en kwantiteitsbeheer van het oppervlaktewater acht het waterschap het wenselijk dat het beheer van ondiep grondwater wordt overgenomen van provincie en ge meenten. Verder wil het waterschap de druk die recreatie op het platteland legt beter sturen.In het Masterplan 2007 wordt aangegeven dat recreatief medegebruik waar mogelijk uitgebreid dient te worden. 24 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 26