Fenny Buijsse-Hamelink: Mijn onafhankelijkheid is me veel waard SPRAAKMAKENDE VROUWEN IN ZEELAND GERDIPREGER Het is een mannenwereld, waar Fenny Buijsse haar bo terham in verdient. Een wereld van olie, beursnoterin gen, schepen, kopen en verkopen en via onderhandelin gen je prijs bepalen. Dan moetje natuurlijk wel weten, waar je het over hebt. Je moetje 'mannetje' staan, res pect afdwingen en stressbestendig zijn. Op een congres in Duitsland, temidden van collega's, bleek zij aan een tafel van 50 de enige vrouw te zijn, die een eigen bun kerbedrijf had.... "In deze bedrijfstak moetje het als vrouw echt niet van je leuke smoeltje hebben. Je moet staan, voor wat je zegt en zo zelfbewust zijn, dat je je niet door ieder een alle kanten uit laat sturen. Persoonlijk vind ik het een voordeel, dat ik als vrouw in een mannenwereld in een uitzonderingspositie verkeer. Ik word namelijk al tijd hoffelijk behandeld", zegt Fenny met het nodige ge voel voor humor. We hebben ons even teruggetrokken in het voorma lige kantoor van haar vader, een tamelijk donker en degelijk 'mannenhol'. "Niet direct mijn smaak", verontschuldigt ze zich. "ll< zit hier ook niet echt graag. Maar binnenkort gaan we verbouwen en dan komt er hierboven een lichte ruimte voor mij, zodat ik over het water uit kan kijken. Dat past beter bij me." Er wordt geklopt. Een man steekt z'n hoofd om de deur en overlegt over de prijs van een brandstofleve ring aan een schip. Fenny hoeft niet lang na te denken. Ze weet precies wat er in de financiële oliewereld om gaat. Ze is kort en duidelijk in haar instructies. Zondagmorgen om half zes "Dat was Jack, m'n man", verduidelijkt ze. Of het toch wel leuk is, om als echtpaar op deze manier samen te werken? "We vliegen elkaar heus wel eens in de haren, hoor". Ze zegt het lachend. "Maar dan gaat het altijd over meningsverschillen die met de bedrijfsuitvoering te maken hebben. Jack doet de technische zaken: repa raties van motoren, onderhoud van de schepen en dergelijke. Verder houdt hij zich bezig met bedrijfskle ding, beschermingsmiddelen en brandbeveiliging. Het is maar goed ook, dat hij die kant voor z'n rekening neemt, want ik ben a-technisch. Ik kan m'n eigen auto nog niet eens voltanken. Ik ga altijd naar een tanksta tion waar je wordt bediend", zegt ze droogjes. "Kijk, ik zie het als mijn taak mijn schepen te laten va- Zeeuws Tijdschrift 2b

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 27