De 5 vragen: Wie (of wat, welkgedachtengoed) heeft u in uw leven het meest geïnspireerd? "De waarden en normen die mijn ouders hebben overgedragen op mijn zus en mij. Daar kan ik me nog het beste in vinden. Mijn ouders zijn zelf verzekerde, standvastige mensen, die onafhankelijkheid hoog in hun vaandel hebben staan. Zij hebben ons altijd gestimuleerd een eigen koers in het leven te varen. Om niet klakkeloos een visie van anderen over te nemen. Een eigen standpunt bepalen en je keuzes trouw blijven. Dat had wel tot gevolg, dat mijn zus en ik vaak als eigenwijs' werden bestem peld. Ik heb me toch altijd een buitenbeentje gevoeld. Een eenling. Een groepsmens ben ik nooit geweest." Wie heeft de meeste invloed op u gehad en waarom? "Daar kan ik kort in zijn: mijn ouders. Over het waarom heb ik bij de vori ge vraag al een antwoord gegeven." Waar bent u het meest trots op in wat u heeft bereikt? "Niet trots. Meer tevreden. Dat ik op bijzonder veel vlakken onafhankelijk ben. Mijn ouders hebben hard in dit bedrijf gewerkt en hier een plek voor mij gecreëerd. Die plek heb ik vanuit mijn nest meegekregen. Dat is ge luk hebben." Wat zou u graag een keertje overdoen? "Achterafheb ik er een beetje spijt van, dat ik direct na de middelbare school de zaak in ben gestapt. Als ik dat kon overdoen, zou ik eerst zijn gaan studeren en dan elders werkervaring hebben opgedaan. Ik heb er serieus over gedacht rechten te gaan studeren of een tolkenstudie op te pakken. Maar dat was nogal moeilijk." Een ontwapenende, ietwat verle gen glimlach en dan, heel eerlijk: "ll< heb heel gauw last van heimwee. Daar kan ik echt ziek van zijn. Ik kan niet zo lang zonder die watertoren van Terneuzen Wat is voor u de essentie van het leven? "Poehwat een vraag. De essentie? Er zijn eigelijk een heleboel dingen belangrijk voor me. Ik denk, dat het er voor mij op neer komt met de ca paciteiten die ik heb iets goeds op poten te zetten. In de meest ruime zin. Het is mooi meegenomen, dat ik er een inkomen uit kan halen, dat mijn onafhankelijkheid waarborgt. Maar al zou ik alleen maar quitte spe len, dan zou ik met deze zaak gewoon doorgaan." 26 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 28