De Kus van de Spinnenvrouw Facelift; liefde en belas tingen in Brasschaat Into Temptation van Manuel Puig door Het Zuidelijk Toneel De Kus van de Spinnenvrouw van de Ar gentijnse schrijver Manuel Puig schetst op een intrigerende manier de verhou ding tussen twee mannen. In een Zuid- Amerikaans land zijn twee gevangenen, Molina en Valentin, in een kleine cel tot elkaar veroordeeld. Valentin is een linkse verzetsstrijder die voor zijn politieke overtuiging alles op het spel heeft gezet. Hem wacht de foltering, en misschien wel de dood. Molina is wegens zijn ho- van Guus Vleugel met Ingeborg Elzevier, Henriëtte Tol, Liz Snoyink en Hugo Metsers In belastingparadijs Brasschaat vormen neuscorrecties, rimpelreductie en borst vergroting het gesprek van de dag bij drie Nederlandse miljonairsvrouwen. Dit zonnebankbruine trio amuseert zich kos telijk met shoppen, borrelen, roddelen en bellen met hun manlief op zakenreis. Deze gelukzalige situatie wordt wreed verstoord door een nieuwe inwoner van het dorp: Nico Hopper, een gewetenloze oude vlam van een van de dames. Aange vuurd door haar inventieve Vlaamse huis houdster en geholpen door haar vrien dinnen beraamt de rancuneuze ex-minna res een uiterst originele wraakneming waarbij een face-lift een cruciale rol speelt. vrijdag 6 februari Zuidlandtheater Terneuzen 20.00 uur. moseksualiteit tot acht jaar cel veroor deeld. Terwijl Valentin herinneringen op haalt aan zijn kameraden in het verzet, vertelt Molina over fatale vrouwen uit melodramatische films. Toch blijven bei de gevangenen mijlenver van elkaar ver wijderd. Pas wanneer Valentin ziek wordt lijken beide mannen dichter bij elkaar te komen. Of lijkt dat alleen maar zo? Want wat is de eigenlijke rol die Molina speelt? De Kus van de Spinnenvrouw is vooral bekend als de film die in 1983 werd be kroond met een Oscar voor de vertolking van William Hurt. Ook de toneelversie op Broadway was jarenlang een groot suc ces. Regisseur Dora van der Groen gaat de uitdaging aan, samen metjohan van Assche als de verzetsstrijder Valentin en Steven van Watermeulen als Molina, de homoseksueel. In eigen land was Manuel Puig een verguisd schrijver. Hij moest Argentinië verlaten omwille van zijn politieke en seksuele opvattingen. De emotionele duisternis, de mythen en fantasieën van de twee personages in De Kus van de Spinnenvrouw zijn onlosmakelijk verbon den met het leven van Puig zelf. dinsdag 27 januari Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur, kaartverkoop: 0118 - 659 659 27,50 passen 22,50) Voorafgaand aan de voorstelling geeft Steven van Watermeulen een inleiding op het stuk. Aanvang 19.00 uur. Facelift Foto: Gastèl van Koeleman kaartverkoop: 0115 - 695 555 30,00 passen 25,00) zaterdag 4 april Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur, kaartverkoop: 0118 - 659 659 31,00 passen 26,00 inclusief garderobe en pauzedrankje) Samenstelling: Monique van Hootegem Astrid Seriese Foto: Egbert Luys Astrid Seriese Band Mare Mommaas (blaasinstrumenten), Martijn van Agt (gitaar), Leo Bouwmees ter (piano en accordeon), Harmen Wijn tjes (bas) en Theo Bodewes (slagwerk). In een mengvorm van blues, rock, chan sons en jazz bezingt Astrid Seriese de verleidingen van het leven. Daarvoor ge bruikt ze eigen songs en nummers van Kurt Weill, Tom Waits, Mahaliajackson en Ray Charles. Astrid Seriese is met haar exotische uitstraling en een muzikaliteit die de grenzen tussen jazz, pop en rock doet vervagen, van een on-Nederiandse allure. Vrij Nederland schreef: "Stilletjes werkt Seriese aan een carrière die haar zal doen uitgroeien tot lands beste zan geres." zaterdag 7 februari Zuidlandtheater Terneuzen 20.00 uur, kaartverkoop: 0115 - 695 555 25,00 passen 20,00 scholierenabonnement 5,00) donderdag 16 april Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur, kaartverkoop: 0118 - 659 659 25,00 passen 20,00) Kus van de Spinnenvrouw Foto: Deen van Meer Fotobewerking: Zupergraphix 42 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 44