Foto's: straatmodeproject Saudara Jenny Arean Lucretia van der Vloot GRIP Onbekend Terrein Anda van Riet (fotograaf) en Karina Leijnse (modejournalist) Waarom dragen mensen wat ze dragen? Gedurende een jaar hebben fotografe Anda van Riet en modejournaliste Karina Leijnse ruim 300 mensen op straat geportretteerd en gevraagd naar het waarom van hun kledingkeuze. "Zomaar" antwoordden de mees ten desgevraagd. Maar na enig doorvragen bleek de kledingkeuze niet toevallig tot stand te zijn gekomen. Jongeren willen vaak bij een bepaalde groep horen of willen juist dwars liggen. Er zijn trendvolgers, uniformdragers en sporters. Voor het nachtle ven worden erotische pakjes uit de kast gehaald. Straatmode laat een groot scala aan dresscodes zien. Brooymans Van de Gruiter Diezijn, Lange Viele 29, Middelburg; t/m 30 januari 1998. Ma 13.30 - 18.00 uur, di t/m vr 9.30 - 18.00 uur, do tot 21.00 uur, za 9.30 - 17.00 uur. portretten en (levens)verhalen van oudere Molukkers. Foto's van Jan Malawauw Jan Malawauw portretteerde 33 oudere Molukkers met een voorwerp dat verbon den is met hun leven en hun land van herkomst. Jan Malawauw in een PZC-in- terview: "In de foto's kun je iets ontdek ken van het levensverhaal van de gepor tretteerde. Maar je kunt in de afbeeldin gen ook de geschiedenis, de mythologie en de religie van de Molukken tegenko men. Zeeuws Museum, Abdij, Middelburg; 14 december t/m 1 maart 1998 (maandag t/m zaterdag 11.00 - 17.00 uur, zondag en feestdagen 12.00 - 17.00 uur. Jenny Arean en Lucretia van der Vloot Foto: Estella Snellen Na haar indrukwekkende optreden in de voorstelling Tip Top komt Jenny weer met een eigen, splinternieuw theaterpro gramma. Arean heeft een creatief team om zich heen bestaande uit de schrijvers Ivo de Wijs en George Groot en regisseur Ruut Weissman. Soms wordt het team uitgebreid met Robert Long, Gerard Cox en Rients Gratema, soms wordt er gebeld naar Jan Boerstoel en gecorrespondeerd met Willem Wilmink. Jong schrijftalent - gecoacht door Ivo de Wijs - hebben de kans gekregen om voor deze voorstelling te schrijven. Jenny Arean wil ook talent naast zich op het toneel; dat is het 28- jarige zangwonder Lucretia van der Vloot en een fantastische band. Het duojenny- Lucretia zal ons laten genieten van hun lyrische duetten, ons vermaken met hun grove onderonsjes en twistgesprekken, ons ontroeren door hun wederzijdse ver trouwen en ons in vervoering brengen door hun gezamenlijke muzikale en thea trale inzet. Een programma over kame raadschap, zorg, bemoeizucht en respect, woensdag 11 februari Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur, kaartverkoop: 0118 - 659 659 30,00 passen 25,00) Mathilde Santing Anne Affourtit Anne Affourtit en Mathilde Santing, 25 jaar vriendschap, elk 20 jaar in het vak. GRIP is een gezamenlijk idee van Anne en Mathilde. Een muziek-dansvoorstelling met sprookjesachtige elementen in de vorm van een drieluik. Drie topchoreo- grafen (Amanda Miller, Paul Selwyn Nor ton, Michael Schumacher) en drie be faamde componisten (Alexander Balanes- cu, Sebastiaan Koolhoven, Theo Nijland) nemen ieder een deel voor hun rekening. Voor de dramaturgie tekenen regisseur Frans Weisz, fotograaf en vormgever Er- win Olaf en choregraaf Alain Plattel. Naast Anne en Mathilde staan op het to neel vijf dansers, uiteraard de leden van de Whole Band en de violist componist De Berini's Hans Kemeling, Marjolein Meijers, Janneke de Vries en Frans de Wit. Oer-Rotterdammers Harrie en Annie de Bruin zijn op avontuur. Naar Frankrijk voert de weg. Harrie ziet de kampeerva- kantie als een voorbereiding op de reis naar Canada, die ooit nog gemaakt zal moeten worden. Annie de Bruin begint stilaan te twijfelen of Harrie nou wel zo'n goede partij was. De vakantie krijgt een verrassende wending als An en Har twee landgenoten ontmoeten. In den vreemde groeit een vriendschap, tussen vier getekende maar muzikale mensen, dinsdag 3 februari Zuidlandtheater Terneuzen 20.00 uur, kaartverkoop: 0115 - 695 555 22,50 passen 17,50 scholierenabonnement 5,00) Alexander Balanescu. De première van GRIP vindt plaats op 8 februari als afslui ting van het Holland Dance Festival in Den Haag. De verwachtingen zijn hoog gespannen, vrijdag 13 februari Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur, kaartverkoop: 0118 - 659 659 30,00) Zeeuws Tijdschrift 43

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 45