zijn en ook nog eens talent hebben. Maar wie er werden aangenomen, kunnen dan ook dansen en trainen met de beste dansers van Zeeland. Ze kunnen naar buiten tre den en zo podiumervaring opdoen. En wie dat wil, kan zich zelfs wagen aan het maken van een danschoreogra- fie. De ervaring bij Dansz kan ook een mooi opstapje zijn om door te stromen naar een Dansacademie. "Dans" als volwaardige kunstvorm in Zeeland, met alle ontplooiingskansen voor jonge dansers. De Stich ting Dansz probeert op deze manier voorwaarden scheppend en vernieuwend bezig te zijn in de zeeuwse danswereld. Vier jonge dansers zijn dit jaar aangeno men, drie mogen er op proef meedoen en vier dansers werden afgewezen. Daarmee komt het totaal van de Dansz-deelnemers rond de twintig. De Stichting Dansz is - voor zover bekend - uniek in Nederland. Opereert onafhankelijk van welke dans school dan ook. Er wordt van de dansers wel wat ver wacht: dat ze minstens drie danslessen per week vol gen, klassiek, modern en jazz. Verder moet er iedere zaterdagmiddag worden gerepeteerd in Dansschool Free in Goes. Dat zijn twee van de voorwaarden. zo weinig jongens meedansen. Er bestaan helaas nog veel vooroordelen. Zoals: alle dansers zijn homosexueel en dragen maillots met een bult erin. Onzin natuurlijk. Het zijn juist de mannelijke dansers die veel spectacu laire dingen kunnen laten zien. Heel macho, met veel krachtvertoon. We hadden zo gehoopt dat we met Dansz dit jaar mee zouden kunnen doen aan de Zeeland Nazomerfesti vals. We hadden een prachtig plan ingediend, maar dat is afgeketst, omdat het te duur was. Ons idee kwam er op neer een choreografie te maken op een muziekstuk, dat weer was gecomponeerd op een tekst. Iets met dan sers, twee cellisten en een acteur. Het is natuurlijk jam mer dat het nu niet door gaat, maar misschien maken we volgend jaar een kans. We blijven als Stichting Dansz niet stilstaan. We gaan gewoon verder in onze ontwik keling. We hebben nu vier professionele dansers in de Stichting Dansz en we denken er zelfs over een profes sionele afdeling binnen Dansz op te richten.' Foto's: Fotodesign Huib de Jonge Wim van Oranje. Gedroomd dansen 'Talentvolle dansers worden vanaf hun twaalfde jaar voorbereid om de aansluiting met Dansz te kunnen ma ken. Het is geen makkelijke weg, want praktisch alle vrije tijd gaat erin zitten. Dansers die mee willen doen, moeten er veel voor opgeven. Niks stappen op zaterdag avond. De Stichting Dansz is geen huppelclubje. Maar het geeft een enorme kick als je met zo'n groep een streefniveau kunt halen. Als je de dansen doet zoals ze zijn bedoeld. Het is alleen zo jammer dat er nog steeds 22 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1998 | | pagina 24