Bl0f verder dan Zeeland Zo moeder zo zoon De voorkeur van ANTOINETTE VERBRUGGE Er zijn mensen die het al het tweede Zeeuwse volkslied noemen: het nummer Langs de kust van de Zeeuwse formatie Blof. Het nummer gaat over de Zeeuwse kust en begint zo: De zoute zee slaakt een diepe zoute zucht. Bl0f is populair, niet alleen in Zeeland maar ook daar buiten. Wekenlang stond Liefs uit Londen hoog genoteerd op de hitlijsten. Wereldberoemd in Zee land... Hoe kijken twee van de vier Blofmoeders naar hun zoons en andersom. Peter Slager (29 jaar, geboren in Dreischor, woont in Vlissingen. Tekstschrijver, basgitarist en zanger van Blof) over zijn moeder: 'Nu zeg ik Ma en vroeger was dat Mam, die laatste m is er de laatste jaren vanaf gevallen. Mijn moeder is vinnig, dat ben ik ook. Als ik thuis mot had dan was het met mijn moeder. Op zo'n moment vlogen de vonken eraf. Ze is fel, temperamentvol en iemand met sterk wisselende stemmingen, die heb ik ook trouwens. Mijn moeder kon me nogal achter m'n vodden zitten: heb je hieraan gedacht of heb je dit of dat al gedaan? Maar denk nou niet dat we de hele tijd ruzie hadden want dat is niet zo. Ik kan vreselijk met mijn moeder lachen. Ze heeft een enorm gevoel voor humor, heel droog. Ik vind haar een geweldige moeder: echt zo'n moeder-moeder. Ze zorgt graag. Vroeger was dat weieens benauwend. Nu begrijp ik dat deel in haar beter en laat me die zorg wel eens graag aanleunen. Mijn moeder hoort bij het uitermate opruimerig type. Tot haar verdriet was ik dat vroeger niet. Wat ik heel leuk aan mijn moeder vind is dat ze heel zelfstandig is en nooit achter mijn vader aan hobbelt. Die twee zijn vol komen gelijkwaardig. Ik denk dat zij meer met mij bezig is dan andersom. Volgens mij is dat ook typerend voor een ouder-kind relatie. Bij mij werkt het zo: als ik van iemand hou dan sluit ik die in mijn hart. Daar zitten mijn ouders ook. Dat is dus heel dichtbij voor mij en daarom hoefik die gene niet per se heel vaak te zien. Langzaam week ik los van het thuisfront. Dat is heel normaal maar mijn moeder had het daar heel moeilijk mee. Vooral de eerste tijd toen ik op kamers woonde. Het duurde een poos voordat ze begreep dat ik écht een eigen leven wilde leiden. Vroeger wilde ik haar niet ongerust maken en probeerde haar te sparen door sommige dingen niet of pas later te vertellen. Dat doe ik nu niet meer. Mijn moe der zei laatst dat ik veel volwassener ben geworden de laatste jaren. Ze is ook trots op me. Mijn ouders hebben mij pas anderhalfjaar geleden met Blpf zien optreden. Alhoewel ze meer van klassieke muziek houden, mijn broer zit op het conservatorium en speelt klassiek, houden ze ook van Blof. Als mijn moeder iets mooi vindt dan zegt ze dat ook. En niet mooi is niet mooi. Het is geen slijmbal. Ze zegt wat ze vindt. Vroeger vonden ze de muziek die ik maakte meer herrie. Op mijn tiende begon ik met spelen op een luchtgitaar en een tennis racket. Mijn ouders veronderstelden dat ik niet zo muzi kaal was tot ik net zo lang zeurde om een basgitaar tot ik er één kon kopen. Mijn ouders hebben goed werk geleverd als opvoe der. Dat vind ik echt. Het belangrijkste wat ze me meega ven is: Doe wat goed voor je is! Ik kreeg veel vrijheid, ook omdat mijn moeder in de winkel achter ons huis stond. Die vrijheid heb ik altijd als ruimte ervaren. AI vroeg trok ik mijn eigen plan en regelde veel zelf. Maar alles zelf willen doen kan lastig zijn voor mezelf en voor anderen, daarom ben ik aan het leren om dingen uit handen te geven. Die vrijheid en die zelfstandigheid heb ik van mijn ouders. Ik ben ook een kleine zelfstandige geworden. Kijk maar naar Blof.' Corrie Slager (53 jaar woont in Dreischor), moeder van Peter: 'Peter heeft geen sterallures. Hij staat met beide benen op de grond. Als kind was hij vooral lief en een enorme denker en een beetje in zichzelf gekeerd. Hij schreef vroeger al gedichten. Tekende en las heel veel. Een zelfstandige jongen en dat is hij nog. Ik was er niet altijd want we hebben een winkel aan huis. De jongens moesten zichzelf vaak vermaken. Dat ging goed. Toen wij nog met de caravan op vakantie gingen dachten de buren op de camping vaak dat wij maar één zoon hadden. Als Peter dan na twee dagen lezen naar buiten kwam, hoorden we: o, hebben jullie er nog één! Hij is plichtsgetrouw. Eigenlijk heeft hij altijd een vaste kern van mensen om zich heen. Dat was vroeger ook al zo: vaste vrienden en niet vandaag die en morgen weer een ander. Peter kan goed luisteren. Natuurlijk heb ik als moederwel wat proberen te sturen om mijn zoons in een goed spoor te krijgen. Maar eigenlijk gingen ze nooit echt uit het spoor. Het belangrijkste in het leven vind ik: datgene doen waar je gelukkig mee bent. Peter heeft een poos niet zo goed geweten wat hij precies wilde maar vooral het laatste jaar weet hij dat wel. Ik vond het verschrikkelijk toen hij uit huis ging om Nederlands te studeren in die grote stad Utrecht! Vroeger dachten wij dat de muziek die Peter maakte niet echt iets voor ons zou zijn. Tot we anderhalfjaar geleden voor het eerst naar een optreden van Blof gin gen. Toen zeiden mijn man en ik tegen elkaar: hadden we dat maar veel eerder gedaan. Hun teksten gaan ook werkelijk ergens over, eigenlijk heeft alles wat Peter maakt inhoud. We zijn hartstikke trots op hem. Ik herken 14 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1998 | | pagina 16