- Advertentie - Milo gepresenteerd, maar zodra het verlaat is, niet meer hoeft te verschijnen. Weer een stap verder is, daar al meteen vanaf te zien, door alléén een presentatie te plannen en niet meer dan een dummie te maken. Dit eventueel gecombi neerd met een opening van een tentoonstelling, die ook niet plaatsvindt. Dan is het kostenplaatje voor de subsidieverstrekkers superaantrekkelijk en de financiële middelen, die daardoor vrijkomen, kunnen weer voor andere culturele doeleinden worden aangewend. Mis schien dat voor hetzelfde geld, wel drie of tien keer zoveel boeken kunnen worden gepresenteerd. Ik hoor het de Commissaris van de Koningin of een gedeputeerde daar al eerlijk voor uitkomen - want dat moetje volgens mij wel doen: 'Dames en heren, ik ben verheugd dat ik dit eerste en enige exemplaar, overigens niet meer dan een dummie, in ontvangst mag nemen... Ik weet wat een werk het is, om een boek te maken en snap best, dat het er niet van gaat komen. Maar het idee was goed en alle lof voor de iniatiefnemers, die intussen keihard werken aan nog zes boeken die niet zullen ver schijnen. De herdruk van het Woordenboek der Zeeuwse dialecten wordt ook al twee jaar lang aangekondigd als 'spoedig te verschijnen' en verschijnt maar niet. Ik heb het genoegen, nu we toch bijeen zijn, meteen ook het Woordenboek der Zeeuwse dialecten en - waarom ook niet - de Encyclopedie van Zeeland voor heruitgegeven te verklaren, geheel aan de actuele kennis aangepast... Mochten er nog meer plannen bestaan, als we erop mogen rekenen dat een boek niet verschijnt, zijn we als provincie in alle gevallen bereid hieraan onze medewer king te verlenen en de kosten te dekken. Ik ben natuurlijk geen historicus, maar een sugges tie van mijn kant, als een vervolg op het alom geprezen burgemeesteronderzoek: laten we eens een naslagwerk uitgeven, waarin alle inwoners van Zeeland staan, tus sen 1900 en 2000, ter gelegenheid van het volgend millennium. Een mooi project om de amateur-historici in te begeleiden. Mogelijk met een afzonderlijk boek, waarin iedereen staat die nu in Zeeland woont, com pleet met adres, postcode en telefoonnummer. Zou de PTT niet bereid zijn hieraan mede te werken? Zo vraag ik me gaandeweg af. Het idee is van mij en ik heb het vanmorgen bij de Kamer van Koophandel en het Octrooibureau gedepo neerd. Met iedereen die in Zeeland subsidie gaat aanvra gen voor een boek dat helemaal niet verschijnt, wil ik graag in overleg treden om een kleine commissie te ontvangen. Gezien de enorme kostenbesparing, kan dat er toch wel vanaf.... Tenslotte stel ik de redactie van dit tijdschrift voor, alle abonnees aan te bieden het Zeeuws Tijdschrift niet meer te ontvangen, voor de helft van de prijs. 32 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1998 | | pagina 34