In dit nummer: Zeeuws Tijdschrift 1998/2 Jaargang 48 Wim Hofman's vertellingen 4 Het Verhaal: Partijdig 1 De voorkeur van Antoinette Verbrugge: Blof 14 Immer op weg naar een briezig paradijs 17 Nazomer Festivals: De cultuurmagneet van Zeeland 20 Spraakmakende Vrouwen in Zeeland 23 Wereldkunst in beeld 27 Podium voor Uitgesproken Meningen 30 Een boek als mosterd na de maaltijd 31 Signalementen 33 z Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Ali Pankow, Gerdi Preger, Paul van der Velde (hoofdredacteur), Antoinette Verbrugge, Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Bestuur W.T. van Gelder (voorzitter), G.C.L.M. de Kok (vice-voorzitter), A.J. de Visser (secretaris), T. de Jonge (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Abonnementen Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt 6x per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 60,- franco per post. Men abonneert zich voor een gehele jaargang. Opzegging dient schriftelijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Adressen Redactie: Zeeuws Tijdschrift, Postbus 503, 4330 AM Middelburg. Tel 0118 631051 Fax: 0118 631054 Bestuur/Administratie: Stichting Zeeuws Tijdschrift, Postbus 330, 4330 AH Middelburg. Druk Vink Offset Axel Logo Inge van der Kooij Subsidiegever Provincie Zeeland Adverteerders ABN-AMRO, Koninklijke Zeelandia, Zeeland Seaports, Dow Benelux N.V., Boekhandel en Uitgeverij De Koperen Tuin, Juweliersbedrijf Fabery De Jonge, Verbrugge Inter national b.v. Illustrie omslag Wim Hofman ISSN 0166-5154 1998- Zeeuws Tijdschrift 'Op een bepaalde manier ben ik nooit ouder geworden dan twaalf jaar', zegt de kinderboekenschrijver en beeldend kunstenaar Wim Hofman. Dat hij die leef wereld van het kind als geen ander weet te verwoorden, blijkt uit de oplage cijfers van zijn boeken en de vele prijzen die hem ten deel zijn gevallen. Onlangs ontving hij de prestigieuze Theo Thijssen Prijs èn de Wouter Pieterse Prijs. Reden voor Peter van Houte de schrijver in zijn woonplaats Vlissingen te interviewen. in de rubriek Het Verhaal beschrijft André van der Veeke het failliet, twintig jaar geleden, van de Terneuzense afdeling van de inmiddels salonfahige Socialistische Partij. 'Onze partij was een kleine, orthodox communistische partij Binnen de partij zaten we veilig in onze ideologische afzondering. De Zeeuwse groep Blofis erg populair en hun nummer Langs de kust wordt door sommigen al als het nieuwe Zeeuwse volkslied gezien. Antoinette Verbrugge sprak met twee leden van de groep èn hun moeders. Van 4 april t/m 2 juni 1998 exposeert Hermanns Berserik in het Domburgse Marie Tak van Poortvliet Museum. Francisca van Vloten luisterde naar de openings woorden van Hans Warren en keek naar de meer dan zeventig tentoongestelde 'water-werken' van een realist met een eigen invalshoek. Stichting Scoop, het nieuw gevormde Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur, verrichte een onderzoek naar het effect van de editie 1997 van de Zee land Nazomer Festivals. Een van de conclusies luidt dat de festivals de aantrekke lijkheid van Zeeland ais vakantiebestemming in het naseizoen vergroten. Gerdi Preger interviewde de gemeentesecretaris van Axel Tineke Luijendijk. Deze prijst haar gemeente aan als een woongemeente met vele recreatieve voorzienin gen zoals het vrij unieke 'zweefvliegveid'. Zeifis ze de laatste tijd erg bezig met Feng shui, een Chinese manier om de wereld in te richten. Francisca van Vloten stuitte in de Duitse universiteitsstad Ttibingen op het wereldboekenrijk van Thomas Leon Heck. Diens Weltkunst Abbildungs-lndex is een absolute aanrader voor de kunstliefhebber met een zwak voor puzzels en naslagwerken. Dirk Haanman stelt het fenomeen van het te Iaat verschijnen van Zeeuwse boe ken aan de kaak vraagt zichzelf af of het eigenlijk nog wei nodig is dat ze uitko men als iedereen bereid is te doen alsof het boek er ai is.

Zeeuws Tijdschrift | 1998 | | pagina 4