Foto Marijke Folkertsma een is zo bezield bezig en het huis dat tot stand komt, vindt hij prachtig. Ook hij benadrukt nog eens de voor delen van het wonen in een strobalenhuis: een voortdu rende zachte luchtwisseling, weinig tocht, goed geïso leerd en vooral de rust die zo'n huis uitstraalt. Het warme nest Jan Sonneveld besefte vooraf nauwelijks dat zijn project zoveel zou los maken. De media verdringen zich rond de bouwplek. Voortdurend worden hij en Oehlmann ge vraagd het waarom van strobouw te motiveren. Ze doen het met plezier, maar...het kost wel veel tijd en er moet tenslotte ook worden gewerkt. Niet met strakke sche ma's in de hand. Dat past niet in de filosofie van de betrokkenen, maar Sonneveld hoopt toch dat aan het einde van de tweede workshop de bouw een heel eind is gevorderd. Zijn huis heeft hij per 15 juni verkocht. Dan moet hij zelf dus wel in zijn strohuis trekken. Dat zal de eerste tijd wel een beetje kamperen worden, maar hij is ervan overtuigd, dat voor het einde van dit jaar zijn unieke, warme nest echt gereed zal zijn. Bedragen wil Sonneveld liever niet noemen. Goed koop is het in eik geval niet. Hij houdt het op meer dan vier ton. Inherent aan zo'n experimenteel project is dat er vaak snel beslissingen genomen moeten worden ten behoeve van een vlotte voortgang. De provincie Zeeland ondersteunt het project met een subsidie van 10.000 gulden. Een druppel op de gloeiende plaat, maar in elk geval een sympathiek gebaar, vindtjan Sonneveld. Hij neemt nog een slokje van Martins appeldistillaat en kijkt naar de grote afwas van de spaghettimaaltijd. 'Het is wel een hele drukte hoor zo'n workshop, maar gelukkig helpen mijn zoon en schoondochter me heel goed. Die vinden allang niet meer dat ik gek ben.' Zeeuws Tijdschrift 27

Zeeuws Tijdschrift | 1998 | | pagina 29