Henk Scholten. Foto: Pan Sok. de veel genoemde verdelende rechtvaardigheid (wat Middelburg heeft moet Vlisingen ook, en Goes, en Terneuzen, en Zierikzee) speelt Zeeland parten. Hij weet dat ook en heeft daarom al jaren geleden gepleit voor meer samenwerking en samenhang, zonder overi gens een gezonde vorm van concurrentie uit de weg te gaan. Van belang voor Zeeland Het wil er nog maar niet van komen. Nu Vlissingen zich heeft teruggetrokken uit de Zeeuwse Theaterstichting staat Middelburg alleen in de strijd om een groot thea ter. Dat belooft niet veel goeds. 'Ik ben een beetje bang dat Middelburg op eigen kracht niet zo snel een beslis sing zal nemen over de bouw van een grote schouw burg, terwijl dat nu juist van het grootste belang is, voor heel Zeeland. Dat betekent dus dat de provincie er een belangrijke rol in moet spelen en die heeft nu juist weer veel te maken met die verdelende rechtvaardigheid.' En als de gemeente Middelburg nu ook nog van de schouwburgdirectie eist dat de behoefte aan een groot theater maar moet worden aangetoond met bezoekers aantallen, zonder het daarvoor benodigde budget om te kunnen programmeren, dan wordt het wel heel moei lijk, voorziet de Utrechtse schouwburgdirecteur. En dat gaat hem aan 't hart. Vanuit Terneuzen heeft hij altijd met een zekere jaloezie naar Middelburg gekeken als een stad waar van nature meer publiek is voor de klas sieke podiumkunsten. 'Het zou echt een schandaal zijn als Middelburg zou zeggen: stop nu maar met dat gesubsidieerde toneel of die moderne dans want er komen te weinig mensen. Dat zou echt heel erg zijn, want dan heb je het inderdaad in een a twee jaar afge broken en het kost vervolgens weer tien jaar om het op te bouwen!' 12 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1998 | | pagina 14