Dagboek van een Zeeuws Meisje ELLEN WILLAERT Even terug naar vrijdag 9 oktober. Ik moest die dag om vier uur in de Time Out in Gemert zijn. Daar kwamen twaalf finalisten uit de zes zuidelijke provincies van de Miss Nederland verkiezingen bij elkaar, van elke provin cie twee. Hoewel ik een beetje ziek was, ben ik het toch geworden. Ik ben Miss Zeeland! 15 oktober Daar lig ik nu aan te denken. Het is donderdag 15 okto ber. Morgen ga ik naar Amsterdam om mijn avondjurk te passen, wat fotosessies te doen en videoshots te laten maken. Waarschijnlijk wordt het een gezellige dag maar ben ik toch wat nerveus. Daarom kan ik niet sla pen. Het is nu bijna twaalf uur en om vijf uur moet ik er alweer uit. Mijn vader gaat met me mee. We vertrekken om zes uur om de boot van half zeven te kunnen halen. Daarna nemen we de Intercity naar Amsterdam om niet in files vast te komen zitten. 16 oktober Wat was het een héérlijke dag. Om kwart over negen kwamen we in Amsterdam aan. Sheila de Vries, waar ik mijn jurk moest passen, hadden we snel gevonden. Ik vind mijn jurk best mooi. Daarna zijn we met twaalf missen en twee cameraploegen naar de kermis op de Dam gegaan. Hartstikke leuk, we mochten overal in. Ik ben benieuwd hoe de opnames geworden zijn. Er zijn veel foto's van ons gemaakt. We waren pas om half elf thuis en ik ben echt supermoe. Morgen op tijd op want om elf uur wordt ik in Vlissingen geïnterviewd door Omroep Zeeland. 17 oktober Met mijn zusje Eva en mijn vader hebben we de boot van half tien genomen. Niet handig die boot, maar ja. Het interview duurde tien minuten en werd live uitge zonden. Om twee uur was ik terug thuis en ben naar mijn vriend Hans gegaan. Om zes uur heb ik mijn nagels laten doen bij Francien in Terneuzen. Ze zien er nu lang en mooi uit en dat staat goed op televisie. Francien heeft het gratis gedaan. Lief hè. Daarna ben ik met Hans in Hulst uitgegaan. Ik ben bij hem blijven slapen. Dat is altijd supergezellig. 18 oktober Dit is mijn niks-doen dag. Lekker uitslapen en wat luie ren. Hans en ik eten altijd bij mijn ouders op zondag. Frites met biefstuk en als toetje ijs met chocoladesaus, héérlijk. 19 oktober Het was een saaie schooldag. Niks bijzonders. 20 oktober Vandaag ben ik naar school geweest en heb eigenlijk niet anders gedaan dan leren voor mijn toets van don derdag die ik absoluut wil halen. Ik ben nog even bij Hans langs gegaan. 21 oktober Ik ben superzenuwachtig. Echt gezellig ben ik niet. Als ik zenuwachtig ben zeg ik niet veel en ben snel boos. Jaja, dat geef ik eerlijk toe. Gelukkig spraken mijn ouders en mijn tante me weer moed in. Nee, ik zie het even niet zo zitten. Ik denk dat ik maar vroeg in bed kruip! Nee hè. Ze belden op om te vertellen dat ik zelf voor mijn schoenen moet zorgen. Maar waar haal ik nu nog parlemoerkleurige pumps vandaan, in maat 41Dat kan er ook nog wel bij. Later: gevonden! Mijn tante had ze nog staan. Ze zijn wel een maat te klein, maar ik heb er toch op gelopen. Ik ga nu nog wat leren. Zeeuws Tijdschrift 5

Zeeuws Tijdschrift | 1998 | | pagina 7