ZEEUWS ii Jaargang 49 nummer 2, 1999 Redactie Jan van Ceelen, Peter van Houte, Karen Kroese, Henk Postma, Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), G.C.L.M. de Kok (vice-voorzitter), A.J. de Visser (secretaris), B.P. Carol (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres redactie Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0118 - 631051, fax 0118 - 631054 Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 60 franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Adres bestuur en administratie Postbus 330, 4330 AH Middelburg vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Vink Offset BV, Axel ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Dow Benelux N.V., Koninklijke Zeelandia H.J. Doeleman b.v., Zeeland Seaports, Verbrugge International b.v., Provinciale Zeeuwse Courant, Fabery de Jonge, Delta Nutsbedrijven NV., de Drukkery, bas mar de jager b.v., Mannaert, Total Raffinaderij Nederland N.V., Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas, Boekbinderij van de Woestijne b.v:, De Stoutenbeekgroep. 1999 Zeeuws Tijdschrift 2 Zeelandstad Wereldstad 3 Zeeland op een nieuwe route Dick van der Wouw ziet een grote toekomst voor Zeeland als er een draagvlak in de provinciale samenleving komt voor een inte graal ontwikkelingsbeleid waarbij schaalvergroting, informatise ring en regionale differentiatie een centrale rol spelen. In juni vindt in Middelburg een debat plaats over deze problematiek. 7 Blof is bluf Blof is een fenomeen geworden. De groep is evenzeer de lievelii g van bakvissen als van grijze pakken. Onlangs verscheen een fotr boek over de groep en ook de Zeeuwse cultuurprijs viel de groef onverwacht ten deel. Hoe Zeeuws is Blof eigenlijk. Is Blof bluf c stelt het echt iets voor. Peter van Houte analyseert de muzikale c a provinciale wortels van de groep wier moeders vorig jaar in dit tijdschrift aan het woord kwamen. 13 Anno 1647. De heldhaftige verdediging van Aardenburg Paul Stockman is in de vierde aflevering van de reeks Historisch olieverfschetsen van Zeeland enige hardnekkige mythes omtren de belegering van Aardenburg op het spoor. Feit blijft wel dat de Nederlandse overwinning op de enorme Franse overmacht toen voor de moraal van de langs alle kanten belegerde Republiek eer enorme opkikker was. Aardenburg is een echte 'lieux de memoire Immers zo'n kleine 300 jaar later passeerde koningin Wilhelmi a met kordate pas de meelgrens. Het signaal voor de wederopbou 1 was gegeven. 20 'ledereen praat over het weer. Wij niet'. Gramschap: Aardenburgse Anarchie Aardenburg is in meer opzichten een 'lieux de memoire' zoals Simon van Leeuwen, medewerker van Het Parool, duidelijk maakt. Het zal vele inwoners van Zeeland ontgaan zijn dat in de jaren zeventig en tachtig Aardenburg een broeinest was van anarchistische activiteit. De ludieke 'akties' van Aardenburgse anarchisten werkten op de zenuwen van de lokale overheid. Een van de agitatoren, Jan Bruëns, zit nu in het dialectische verzet: b j is redacteur van Noe. Afbeelding omslag. Barend Wijnveld Jr., Anno 1672. De heldhaftige verdei ging van Aardenburg. Collectie: Amsterdams Historisch Museum.

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 2