Digitaal in Zeeland Zeeuws Tijdschrift Digitaal Dick van der Wo uw Er is een nieuwe taal ontstaan: digi-taal. Het is de taal van de informatie en communicatietechnologie (ICT). Een toenemend aantal mensen spreekt deze taal en het wordt steeds belangrijker dat je die taal ook onder de knie krijgt. De overheid stimuleert het gebruik ervan en het bedrijfsleven ziet er steeds meer brood in. Het is de voertaal in een virtuele wereld. Een virtuele wereld van computers, telefoons, televisies, faxen etc. die via satellie ten, glaskabels en koperdraadjes aan elkaar zijn geknoopt. In dat geheel speelt het Internet een almaar groter wor dende rol. Zeelandnet en Zekatel De kracht van het internet groeit met de dag. Hoe meer mensen er gebruik van maken, hoe aantrekkelijker het voor anderen wordt om dat ook te doen. ICT neemt in het dagelijkse leven een steeds belangrijker plaats in. In allerlei spullen die wij dagelijks gebruiken steekt elek tronica. En in de meerderheid van de huishoudens in Nederland staat inmiddels een computer. Aansluiting op Internet is voor veel gezinnen al heel gewoon (zie de figuur hieronder). Uitgedrukt in absolute aantallen had den eind 1998 ruim 1.000.000 huishoudens een Inter- net-aansluiting. In juni 1997 had volgens NIPO-onderzoek twintig procent van de bedrijfsvestigingen een Internetaansluiting. In december 1998 is dat bijna verdubbeld tot 37 procent (zie de figuur op de volgende bladzijde). En de verwach ting is dat nog voor het eind van het jaar de meerderheid van bedrijven op internet is aangesloten. Elke dag vind je de nodige artikelen in de krant met verwijzingen naar een adres op internet. E-mail verdringt in de zakelijke wereld veel andere communicatiemidde len. Hoe snel de ontwikkelingen gaan rnerlc je pas wan neer je bedenkt dat Zeelandnet, de enige Zeeuwse leve rancier van internetfaciliteiten, pas in 1995 is gestart. Het bedrijf had begin dit jaar al bijna 10.000 klanten. In samenwerking met Zekatel is Zeelandnet hard op weg om via de kabel in Zeeland een supersnel digitaal net werk aan te leggen. 20 Ontwikkeling internet-penetratie (huishoudens) 1997 t/m december 1998 Internet-penetratie trendlijn olt. 97 11 mrt apr olrt. juni 97 juli 97 aug. 97 sep. 97 nov. dec. 97 97 jan. feb. juni juli aug. sep dec. 47 Zeeuws Tijdschrift 2/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 49