rEÏMERSWAAL 50 40 30 20 10 juni juli aug. sep. okt. nov. dec. jan. feb. 97 97 97 97 97 97 97 98 98 Bedrijven, instellingen en particulieren presenteren zichzelf in toenemende mate ook in de virtuele wereld en creëren zo een venster waar de hele wereld bij hen naar binnen kan kijken. De wereld achter deze etalages begint steeds interessanter te worden. Je kunt er vaak niet alleen kijken en lezen, maar ook iets doen. Het is een volwaardig communicatiekanaal aan het worden met ongekende mogelijkheden. Zoals een virtuele supermarkt met de mogelijkheid om op afstand 'rond te wandelen', je spullen van de 'plank' te pakken en ze bij je thuis te laten bezorgen. Ook in Zeeland verschijnen steeds meer van deze virtuele vensters. Het digitale gemeentehuis De gemeente Reimerswaal heeft bijvoorbeeld een won derschone plek op het Internet gemaakt. Surfen naar de nieuwste digitale gemeente in Zeeland is een ware bele venis. Het adres is http://www.reimerswaal.nl. Je wordt mrt apr mei juni juli aug. sep. okt. nov. dec. 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 er ontvangen in een lichte en sobere entree. Rond het centrale logo zijn acht kernen van de gemeente aanklik- baar. Je tovert van elke kern snel een plattegrond tevoor schijn. Duidelijk zijn de kaartjes van Oostdijk, Waarde en Bath. De plattegronden van de grotere kernen zijn helaas minder goed leesbaar. De digitale gemeente Reimerswaal biedt echter veel meer dan enkele plattegronden. Dat merk je pas goed wanneer je doorklikt op het gemeentelijke logo. De hele gemeentegids staat op Internet. Adressen, namen van contactpersonen van buurthuizen, sport clubs, kerken, noem maar op. Complete inventarisaties van archieven van de gemeenten. Een virtuele toer met veel mooie landschappelijke foto's en je kunt er zelfs in gesprek raken met andere bezoekers in de virtuele hang plek voor de jeugd. De hele site is doorzoekbaar met een prachtige zoek machine. Een zoekactie naar 'cultuur' levert je al snel 75 'hits' op, wat betekent dat op 75 plaatsen op de site iets GEMEENTE *- 4. 4. 4. De site van de gemeente Reimerwaal opent met het logo van de gemeente. De start van de virtuele toer door Reimerswaal. Ontwikkeling internet-penetratie (bedrijven) 1997 t/m december 1998 Internet-penetratie trendlijn 48 Zeeuws Tijdschrift 2/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 50