het eind van deze uitgave vindt men: een lijst van bouwkundige en stijlter men, een adreslijst van de genomi neerde MS P-panden en een litera tuurlijst. Jan Lagrouw, Maartje Boudeling, Kees Hageman, Zilt en zoet. Zeeuwse zaligheden uit de keuken van Inter Scaldes. ISBN 90 6255 847 x, 25 x 33 cm, 160 blz. geb. 79,- Een schitterend kijk- èn leesboek over het befaamde Zeeuwse Manoir-Res taurant Inter Scaldes, waar men per fect heerlijk kan eten. 220 warme en uitbundige kleurenfoto's van Kees Hageman, wedijveren met elkaar in het uitbeelden van het Zeeuwse land en water en het tonen van de gerech ten, zoals die tot stand zijn gekomen door het talent en de toewijding van ordinair gezegd kokkin Maartje Bou deling. Zij maakt voor het bereiden van die gerechten uit overtuiging bij voorkeur gebruik van wat met name het eerder genoemde Zeeuwse water daarvoor aan mogelijkheden biedt. Het zijn niet allen de foto's die dit boek zo mooi maken, er zijn ook meer dan 50 recepten van Maartje Boudeling, voor het koken thuis in overleg aangepast door Jan Lagrouw, die ook enkele korte bege leidende teksten schreef, sober, door zichtig en informatief. De rillingen lopen de kijker/lezer over de rug: de onweerstaanbaar Zeeuwse omge ving, en de recepten die zelfs leken en mensen zonder de broodnodige fantasie in een staat van ongedurig verlangen brengen. Mooi eten in Inter Scaldes is natuurlijk niet goed koop, maar mijn oom, kleermaker vierhoog in Amsterdam, zei vroeger al: beter duur dan niet te koop. Daarom leve de onbetaalbare Zeeuwse pracht voor iedereen en de genade van het eten die in Inter Scaldes wordt verleend. Van dit boek bestaan ook een Franse, Duitse en Engelse editie. Jaco Walhout Fred Twisk, Vogels van Walcheren. Stichting Avifauna van Walcheren, Middelburg 1998. ISBN 90 90119 99 x, 326 blz. geb. 45,- Dit boek van en voor vogelaars, (ama teur-) ornithologen, is de opvolger van de Avifauna van Walcheren uit 1969. Het geeft een samenvatting van de in de periode 1969-1993 verzamelde gegevens, met de belangrijkste aan vullingen daarop uit de periode 1994- 1997. In eerste instantie was het doel een overzicht te geven van de vogelstand op Walcheren in de be schreven periode. Later zijn daar nog drie doelstellingen bijgekomen: het toegankelijk maken van de gegevens over het voorkomen van vogels op Walcheren; de ontwikkelingen van de vogelbevolking beschrijven en indien mogelijk verklaren; het sti muleren van het verzamelen en vast leggen van nieuwe informatie over (veranderingen in) de vogelwereld, waarbij mogelijk de in dit boek ver melde kennisleemtes worden opge vuld. Hoofdstuk 4, Soortbesprekingen, vormt met meer dan 260 bladzijden de hoofdmoot van dit boek. Hierin worden meer dan driehonderd wilde vogelsoorten systematisch beschreven volgens een vaste indeling in rubrie ken: status, algemeen, verleden, voor komen broedvogels en niet-broedvo- gels, bijzonderheden, recent. Achter in zijn enkele appendices en verschil lende registers opgenomen. Het ge heel wordt geïllustreerd met talrijke functionele tekeningen, foto's, kaartjes en diagrammen. Voor geïnteresseer den een kostelijk en waardevol boek. In de rubriek Signalementen worden publicaties gesignaleerd over Zeeland, van Zeeuwen en van werk dat in Zeeland is ver schenen. Uitgevers, instellin gen, verenigingen en particulie ren wordt verzocht dit soort uit gaven, al dan niet in de handel, ter eventuele signalering in deze rubriek te sturen naar: J. van Geelen, Kaai 89, 4351 AC Veere. 52 Zeeuws Tijdschrift 2/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 54