Redactie Jan van Ceelen, Peter van Houte, Karen Kroese, Henk Postma, Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Celder (voorzitter), C.C.L.M. de Kok (vice-voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), B.P. Carol (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres redactie Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0118 - 631051, fax 0118 - 631054 Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 60 franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Adres bestuur en administratie Postbus 330, 4330 AH Middelburg vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Vink Offset BV, Axel ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Dow Benelux N.V., Koninklijke Zeelandia H.J. Doeleman b.v., Zeeland Seaports, Verbrugge International b.v., Provinciale Zeeuwse Courant, Vink Offset BV, Fabery de Jonge, Delta Nutsbedrijven NV., de Drukkery, bas mar de jager b.v., Mannaert, Total Raffinaderij Nederland N.V., Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas, Boekbinderij van de Woestijne b.v., De Stoutenbeekgroep. 1999 Zeeuws Tijdschrift 14 Zeeland in het NOS Journaal Ik en de Kunstbende Karen Kroese interviewde Pepijn Berghout uit Middelburg, een van de mededingers aan de finale van de Kunstbende. Het was voor de negende keer dat dit evenement werd georganiseerd. Aa ;i de Kunstbende kunnen jongeren van 13 tot 19 jaar deelnemen. 2 ij kunnen kunstwerken insturen voor acht categorieën onder ande re theater, taal, video en schilderen. Dit jaar was het thema Ilc. Pepijn won de Zeeuwse finale en toog op 19 juni met zijn icosai der naar het Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Hij geeft een impressie van die dag. In de toekomst verslikt.. Peter van Houte interviewt de voormalige directeur van het Bureau voor Toerisme Rudi ter Heide. Zijn ontslag vorig jaar kwam vrij onverwacht. Voor de eerste keer gaat hij, nu hij per ingang van 1 augustus benoemd is tot directeur bij de Regio W Oost- en Midden Veluwe, niet alleen op de omstandigheden in die tot dat ontslag geleid hebben, maar ook op de context die da; r een rol bij speelde. In de kern gaat het volgens hem over een po - tiek conflict tussen het bestuur en de subsidiegever. Voor mense 1 die hun kop boven het maaiveld uitsteken is er in Zeeland geen plaats volgens Ter Heide. Danza Delia Terra. Johnny Beerens in Domburg Francisca van Vloten ging op bezoek bij de Breskense kunstenaa Johnny Beerens naar aanleiding van diens solo-tentoonstelling i het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg van 22 augu; tus tot 7 november van dit jaar. Beerens geniet zeker in Zeeuws- Vlaanderen een grote bekendheid vooral vanwege zijn muurschi - dering op de watertoren van Oostburg en een dito schildering of de graansilo aan de haven van Breskens. Deze is 500 vierkante meter groot en laat de vruchten der aarde zien. Op de omslag va 1 dit tijdschrift staat zijn 'Korenveld. Veld van hoop en liefde' afge beeld dat een wuivend gerstveld voorstelt dat in opdracht van Heineken Nederland B.V. wordt gemaakt. Afbeelding voorkant: Johnny Beerens voor zijn nog niet voltooide werk Korenveld/Veld van Hoop en Liefde. Afbeelding achterkant: detail van Korenveld. Foto's johan Klein

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 2