Vlissingen en kijk naar de zee! Daarna de weekboodschappen doen, dat kost een uur. En dan heel langzaam naar huis en goed kijken onderweg: een reiger... een torenvalk je...! Boodschappen uitpakken, afwassen, de was in de machine en de 'oude' was opvouwen. Bedden opmaken, telefoon aannnemen, mensen helpen die voor de winkel komen... Een vriendin ontvangen en even praten, kopje koffie, eten maken. Was uit de machine, de douche en de wc even een 'klein' beurtje geven (er komen logés), en de logeerkamer in orde brengen. Aardappelen schil len, groente schoonmaken, een sausje maken en in de koelkast zetten... Alles voor de soep schoonmaken, thee zetten, even bellen naar een jarige vriendin. Een verhuurschema maken voor het huis in Zoutelande (is nodig voor de VW). De trap even meestoffen, ik moest toch naar boven om iets te halen. Daar is de post, gauw alles lezen. Een paar tijdschriften... geen tijd, morgen of vanavond... Het strijkgoed leg ik in de gang op de schoenenkist, dat kan niet vandaag. De keukenvloer moet trouwens nodig gedweild... nu ja... snel even een emmer, een sopje... Zal ik de gootsteen even meeschuren? Kan nog net voor we thee gaan drinken. O ja, ik moet nog naar de groenteman om appels en shag... Maar éérst deze brief afmaken. Het is bijna vier uur, ik brand een kaars en zet een mooie plaat op. Muziek van Vivaldi, de lievelingsplaat van mijn vader. Dat idee van een te publiceren brievenboek spreekt me helemaal niet aan. Het lijkt me afschuwelijk om brieven naar iemand te gaan zitten schrijven met in mijn achterhoofd de wetenschap dat alles wat ik zeg, later door iedereen gele zen kan worden. Liever niet dus. Wel brieven schrijven, want dat doe ik graag. En het idee van u om deze brieven in een fles te stoppen en aan het water toe te vertrouwen vind ik prachtig! Marten Toonder zou hierbij optekenen: 'Dat had een idee van mij kunnen zijn!' Vooral die fles goede wijn zal ik onthouden. Zonder echt drankzuchtig te zijn moet ik u bekennen dat ik een goede fles wijn altijd wel zie zitten, en met plezier ook vaak situaties bedenk waarin wat gevierd moet worden! Over vieren gesproken: afgelopen zondag is mijn bloemlezing gedichten Landgrens, in Bergen op Zoom ten doop gehouden. Voor dit feest had ik mij in een blauwe jurk gehuld, en mijn haar een vrolijke toets gegeven met een vlechtje en een lintje en zo. In de kast boven heb ik een heel assortiment maskers hangen (die spaar ik al jaren), en ik had de aardigste glimlach opgezocht die ik heb. Deze glimlach is het succes van mijn verzameling. Maar ik moet erbij zeggen dat, wanneer je zo'n masker lang ophebt, het wel erg gaat knellen! Ik was dan ook blij toen ik weer lekker achterin de auto zat op weg naar huis, waar ilc het voorzichtig in mijn tas kon stoppen zonder dat iemand het zag, en mijn heerlijke afgedragen eigen gezicht weer op mocht. Wanneer u volgende maand in Goes bent, zal ik u met plezier in Biggekerke ontvangen. De logeerkamer heeft een gezellige leeslamp en een hele rij interes sante boeken. Dus u hoeft zich, als u soms 's nachts niet slapen kunt, niet te ver velen. Ook een bezoek aan WestkapeUe trekt me aan, en ik ben benieuwd wat u mij allemaal gaat laten zien. Natuurlijk ken ik Westkapelle goed. Maar het is voor mij denk ik een heel ander dorp dan het voor u is. Ik vind het eigenlijk helemaal geen mooi dorp. Het lijkt me ook een beetje saai om er te wonen. Ik woon liever Johanna Kruit, Landgrens (Bergen op Zoom, Uitgeverij Wel 1982). 37 Zeeuws Tijdschrift 3/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 39