Amsterdam, 28 november 1982 Adriaan Viruly in de cockpit van de Havik, een Fokker XII vlieg tuig dat op de Indiëlijn dienst deed. Beste allengs vriendin, Even in haast maar een kort briefje. Want ik heb niet 2000 woorden geschreven aan een Kort Verhaal, dat wel goed lijkt opgezet, maar waarvan ik totaal niet weet, hoe het moet aflopen. Misschien zal ik dat nooit te weten komen. Maar je moet er dan toch mee bezig blijven. Goed: ik kom dan graag dinsdag na Goes naar Biggekerke. Na Ghana naar Botswana, zó avontuurlijk doet dat me aan. Dan gaan we naar Westkappel. Wat U daarover schreef is overigens onzin. Westkappel 'een beetje saai? Moet ik er een dichteres op wijzen, dat ze op haar woorden moet passen? W. is juist uniek. Mijn KLMleven heeft me trouwens bewezen, dat elke plek op aarde uniek is. Alleen is nu juist mijn oude W. nog een beetje unieker. Ik las Uw gedicht over Uw jonge langs-zee-lopen. Ik dicht soms ook wel maar feitelijk kan ik het niet. Rijmen lukt wel en aan de spelregels kan ik me ook wel houden...maar waar bleef de poëzie? moet ik me meestal afvragen. Ik geef echter de moed niet op. En nu wij, dank zij Uw verstandige afwijzing, onze brie ven toch nooit zullen publiceren, durf ik U mijn laatste sonnet te sturen, waaruit U, strikt privé, moogt lezen, dat ik een optimist bleef. Wie driehonderd gedichten heeft geschreven met Sinterklaas, in tijdschriften of klad, kwam tot de ingang van het Muzenpad en op de drempel van zijn dichtersleven. Het ware dichten kan dan gaan beginnen, de erepalm komt nu binnen bereik. Al is de wereld onbeschrijfelijk, met schrijven kan hij dat nu overwinnen. Wie drie, vierhonderd maal heeft willen trachten is goed geoefend en werd rijp voor Kunst. Met volhouden wint men der Muzen gunst en zelfs de mensen gaan lang trachten achten. Ongepubliceerd gedicht van A. Viruly. De pen dus op papier! De ziel vol licht! De tijd werd rijp! Nü wast een waar Gedicht. Over de rest van Uw brief praten we. In W. of Z. of B. en ook over Uw Landgrens, die ik meteen bestelde. Maar ja, hoe vind ik nu een eind aan dat ver haal? 'Travaillons', het alles omvattende recept en devies van Zola blijft geldig voor ons allemaal. Graag later meer. 40 Zeeuws Tijdschrift 3/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 42