r_dPw De Kunstbende organiseerde dit jaar - voor de negende keer - een wedstrijd in kunst voor iedereen tussen de 13 en 19 jaar. De wedstrijd droeg als thema: Ik. De Kunst bende geniet steeds meer bekendheid en dus hoeft er nauwelijks nog reclame worden gemaakt. 'Vorig jaar was het "Nieuw"; daar kon ik niets mee', verklaart Pepijn waarom hij nu voor het eerst meedoet. Hij wist van de wedstrijd door een poster op school. De wedstrijd is verdeeld in acht categorieën: theater, fotografie, dans, ontwerpen, video, muziek, taal en alles mag. Elke regio heeft zijn eigen voorronde. De voorron de van Zeeland werd op 16 mei in de schouwburg van Middelburg gehouden. De winnaars in die voorronden gingen naar de finale in Utrecht. Maar eerst hadden ze I een workshop in Lunteren, wat natuurlijk erg leuk is. 9 'Bij de Kunstbende geldt: iedere deelnemer is een win- 1 naar. Want een prijs of niet: roem en vriendschappen zijn er voor iedereen', staat er te lezen in de brochure die de Kunstbende aan het begin van dit jaar heeft ver- spreid. En dat geldt zeker voor Pepijn. Maar er waren wel prijzen voor de Zeeuwse delega- tie die naar Utrecht ging. De zusjes Jolien en Annelies van Uden uit Vlissingen wonnen de eerste prijs in de categorie Alles Mag met het kippenhok met beelden van kippen en tokgeluiden onder het motto: de kip heeft ook een ego. Jeroen van de Vijver uit Axel won de eer- j ste prijs in de categorie Fotografie met een ingewikkel- de installatie van foto's, dia's en andere attributen waar- m in veel beweging zat. Anne-May de Leijser uit Groede kreeg een eervolle vermelding in de categorie Dans. leeg gedachtewolkje: Zen. 'Afzondering', schrijft Pepijn erbij. 'Er zijn verschillende soorten alleen zijn en dit is een van de positieve versies. Gewoon alleen zitten, alles van een afstand eens rustig bekijken rustig erover naden ken en de situatie analyseren. Dat is wel eens nodig. Doe ik vaak. Niet te vaak, though. Vind ik prettig.' Er is ook nog 'alleenzaamheid': niet eenzaam, maar teruggetrokken. 'Het is niet gezond om de rest de rug toe te keren, om op jezelf te zijn, maar ik doe het regelmatig en vind het meestal nog prettig ook.' Dit staat tegenover een pictogram dat doet denken aan die van de Neder landse Spoorwegen: samen tandenpoetsen. 'De leukste vorm van samen zijn, heel intiem, heel gewoon, heel onschuldig. Het gaat eigenlijk niet om het tandenpoet sen, maar alles erom heen, allebei in pyjama (liefst een), elkaar aankijken via de spiegel... Tegenstrijdigheden Muziek staat tegenover een terugkomend beeld van een lief konijntje dat tegen de muur is gespijkerd. Een zieke geest is verbonden met de onschuld in de vorm van een meisje met een enorm mes waar het bloed vanaf druipt. Geestverruimende paddestoelen zijn verbonden met pil len. Een prachtig uitgebeeld overduidelijk verliefd man netje staat tegenover een tekening van zwarte vlinders: 'Black butterflies flutter through my mind. I'm confused, can't make anything clear. No good ideas. Or perhaps there are, somewhere in my mind, but I can't focus... Feel bad. Citaat uit mijn dagboek.' De verliefdheid daarentegen is niet door welke drug dan ook te evenaren: 'Ik ben ervan 4 Zeeuws Tijdschrift 3/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 6