Verslag Kunstbendefinale 1999 19 Juni was het zover: de landelijke finale van de Kunst bende in Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht. Uit alle provincies waren de finalisten uit de verschillende cate gorieën samen met hun fanclubs afgereisd voor dit spek takel. Ik was ook finalist en mocht Zeeland vertegenwoor digen in de categorie Ontwerpen. Ik en mijn supportteam (dat wil zeggen ouders en een vriend) gingen op eigen gelegenheid naar Utrecht en waren vroeg in de ochtend vertrokken om de opening niet te missen. Omdat het veel minder druk was op de weg dan we dachten, waren we twee uur te vroeg. Omdat de rest van de delegatie uit Zeeland, die met de bus kwam en ook onze toegangsbe wijzen had, nog niet was aangekomen, trokken wij het centrum van Utrecht in en nuttigden wij een drankje op een terrasje aan het water. Bij terugkomst bij de ingang van het Muziekcentrum werden wij geconfronteerd met het feit dat niet alleen de delegatie uit Zeeland, maar ook die uit de andere provincies waren aangekomen. Ondanks de lichte wanorde slaagde de leiding er toch in iedereen zijn toegangsbewijs te geven en de deelnemers van hun meegebrachte fans te scheiden. De finalisten mochten alvast naar binnen om hun optre den voor te bereiden of om te controleren of hun werk wel goed was geëxposeerd. De fans moesten, samen met het overige publiek, wachten op de officiële opening. De expositieruimte was, na een korte zoektocht door het complex, snel gevonden en een korte blik was vol doende om te concluderen dat alles in orde was: de stuk ken stonden tentoongesteld op tafels, die overdekt waren met felroze stof en de schilderijen waren opgehangen tegen felgroene wanden (wat een kleuren!). Ook was er een prettig weerzien met de andere deelnemers, met wie ik al had kennis gemaakt tijdens een workshop, die ook de Kunstbende speciaal voor finalisten was georganiseerd. Nadat wij onderling wat geconverseerd hadden en wat ideeën en tekenwerk hadden uitgewisseld en de verschil lende kunstwerken nog eens grondig geïnspecteerd had den, was het tijd voor de opening in de grote zaal, waar ook alle voorstellingen in de categorieën Toneel, Dans, Muziek en Alles Mag opgevoerd zouden worden. Na de kennismaking met de overactieve en te enthousiaste pre sentatoren en enkele (kwalitatief hoge) voorstellingen, besloten wij de zaal te verlaten en eikaars fans bij elkaar te introduceren. De rest van de dag zwierven wij afzonderlijk door het gebouw, af en toe even een voorstelling meepik kend. In de gangen rond de centraal gelegen grote zaal waren de inzendingen tentoongesteld die de tweede en derde prijs hadden gewonnen in de voorrondes: naar onze mening hadden deze ook wel naast de eerste prijzen mogen staan, er zaten erg mooie dingen tussen. Tussen drie en vier uur moesten wij terug naar de 6 Zeeuws Tijdschrift 3/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 8