Pepijn Berghout En toen was het zover! Om vier uur zou de jury langs komen om de kunstwerken te beoordelen en te beslissen wie er in aanmerking zou komen voor een bronzen, zil veren of gouden ratje: de award waar het allemaal om schijnt te draaien. Wij waren benieuwd hoe de jury het voor elkaar zou krijgen om veertien totaal verschillende inzendingen binnen een uur te beoordelen. Toch wel enigszins gespannen en teleurgesteld zagen wij toe hoe de jury bij ieder werk enkele minuten toekeek hoe wij zo goed en zo duidelijk mogelijk uitlegden en toelichtten hoe ons kunstwerk in elkaar zat en wat wij hiermee be doelden en verder nauwelijks naar de objecten keek en zich hierna terugtrok om zich te beraden. Lichtelijk geïr riteerd trokken wij hierna het centrum van Utrecht in om wat te eten en de tijd tot de prijsuitreiking, die om negen uur zou plaatsvinden in de grote zaal, te doden. Teruggekomen in het Muziekcentrum, de buik goed gevuld met pannenkoeken, troffen wij de zaak tjokvol aan, cheerleaders (bah!) op het podium en zeer luide muziek uit de boxen. Het spektakel was duidelijk begon nen! Snel gingen wij zitten en wachtten wij vol spanning op de uitslag. Na een hoop lawaai van de presentatoren en een groot aantal mensen, plotseling gebombadeerd tot winnaars van de verschillende categorieën, die het erepodium be stegen, was 'onze' categorie aan de beurt. De jury had het niet eens kunnen worden over de eervolle vermelding, maar had wel een paar winnaars aangewezen. Het werd ons duidelijk dat de jury zeer eigenzinnig was geweest en precies had uitgezocht wat zij leuk vonden. Wij waren het niet geheel eens met hun oordelen, maar we konden natuurlijk onmogelijk de jury vertellen wat zij mooi moest vinden. Het heeft ook geen zin je eigen onvrede te ver bergen in kritiek op anderen, dus hier zal ilc verder mijn mond over houden. Al met al was het een zeer drukke en licht hectische, maar ook zeer welbestede dag, weliswaar eindigend in een lichte anticlimax, maar ik had het voor geen goud willen missen, al was het alleen maar vanwege alle men sen die ik heb leren kennen en de goede kennissen die ik eraan heb overgehouden. expositieruimte om voor het publiek ons werk toe te lich ten, maar aangezien bijna niemand van het publiek wat scheen te willen vragen, gingen wij samen met onze fans in een hoekje zitten tekenen, chatten en ons ergeren aan de inzending uit Zeeland in de categorie Alles Mag, die constant kipgeluiden produceerde (nota bene: deze inzen ding is eerste geworden van zijn categorie). Gelukkig was een van ons zo slim geweest om een platenspeler in zijn installatie te verwerken, zodat we deze vocale overlast konden overstemmen met goede muziek. 7 Zeeuws Tijdschrift 3/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 9