Jaargang 49 nummer 4, 1999 Redacti e Jan van Ceelen, Peter van Houte, Karen Kroese, Henk Postma, Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Celder (voorzitter), G.C.L.M. de Kok (vice-voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), B.P. Carol (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres redacti e Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0118 - 631051, fax 0118 - 631054 Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 60 franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Adres bestuur en administratie Postbus 330, 4330 AH Middelburg vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Vink Offset BV, Axel ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Dow Benelux N.V., Koninklijke Zeelandia H.J. Doeleman b.v., Zeeland Seaports, Verbrugge International b.v., Provinciale Zeeuwse Courant, Vink Offset, Fabery de Jonge, Delta Nutsbedrijven NV, de Drukkery, bas mar de jager b.v., Mannaert, Total Raffinaderij Nederland N.V., Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas, Boekbinderij van de Woestijne b.v., De Stoutenbeekgroep, Pieters Grafisch Bedrijf B.V., Drankenhandel Wauters BV. 2 Het Zeelandstadmodel 3 Speurtocht naar de Góths Francisca van Vloten bereidt een tentoonstelling voor rond de Nederlands-Hongaarse kunstenaarsfamilie Góth die in 2000 in Domburg te zien zal zijn. In dit artikel doet ze verslag van hoe ze op het spoor kwam van de namen en achtergronden van twee door Maurice Góth geschilderde vrouwen; Marjorie Bowen en Eleonore von Mendelssohn bleken veel gemeen te hebben. 11 Het Museum zal schetteren in de zon Het woord museum heeft in Zeeland zo langzamerhand een pejoratieve bijklank gekregen. Hoeveel plannen zijn er inmiddels niet met veel fanfare gelanceerd waar vervolgens beleefd het zwij gen over wordt bewaard en hoeveel heeft in het Middelburgse geval alleen het plan al niet gekost? Met dat geld had een volledi ge collectie hedendaagse Zeeuwse kunst kunnen worden samen gesteld. Hoe zal het het idee voor 'Het Museum' van de heren De Koning, Monfils en Verstraeten vergaan? Boeken boven Water Kunstenaarsboeken waren vooral in de jaren zeventig een vrij populair medium van expressie in de wereld van de beeldende kunst. Daarna is het uit de main-stream verdwenen, fan van Westen toont aan dat in ieder geval in Zeeland het genre nooit weg is geweest en zelfs aan een come-back bezig is. Of ligt dit laatste fenomeen aan de brede definitie die Van Westen aan het kunstenaarsboek geeft? Ik ben hem er in ieder geval dankbaar voor want nu ben ik opeens de trotse bezitter van heel wat van die boeken. 20 Het Verhaal. Een eigen plek rozen voor tante Amalia 'Ik bukte en keek recht in de ogen van een donkere, jonge vrouw. Volle lippen, amandelvormige ogen. Krachtige kin. Het was alle maal dik in orde bij een eerste inspectie Als ze was blijven leven zou ze 82 zijn en wie had haar dan nog rozen gebracht', vraagt André van der Veeke zich af. Hij vergezelde een vriend op diens periodieke tocht naar het graf van zijn tante Amalia die stierf toen ze 32 was. Het brengt Van der Veeke - bij de overgang naar het nieuwe millennium - tot een aantal vitale mijmeringen over de sterfelijkheid. 1999 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 2