Dé Zeelandkalender 2000 Hetere onopgesmukt over allerlei onderwer pen die direct of indirect te maken hebben met het beroep van loods. Het is een pretentieloze bundel vol geschiedenis, wetenswaardigheden en anecdotes. Het aantrekkelijke van deze publicatie ligt in de tegelijk sobere en levendige manier waarop de sfeer wordt weergegeven in de feitelijke beschrijving van zaken als strandingen, reddingen, nautische instrumenten en voorwerpen, beton ning, gebruiken en gewoonten. Men ruikt en voelt het water Jo van Lamoen e.a., Zeeuwse Pot. Van mosselsoep en kaneelpap. Uitgeverij De Drukkerij, Middelburg I999- ^4 blz., 9'5°- Dit is een populair en pretentieloos bundeltje met Zeeuwse streekge- rechten en wetenswaardigheden. In concrete bevat het veertig recepten, onder andere voor vetkoeken, eiers en beiers, paptaartjes, stokvis en kandeel. Verder geeft het enige toe ristische informatie over Zeeland. Handig. Florent Bex (ed.), Het betoverde plein. Stichting Wim Riemens, Middelburg 1999. ISBN 90 80498912, 96 blz., 21 x 25 cm, geb., 49,50. Deze fraaie tweetalige uitgave (Ne derlands en Engels) is verschenen ter gelegenheid van de tentoonstel ling 'Het betoverde plein' die van 19 juni tot en met 3 oktober plaats vond op het Abdijplein en in het Zeeuws Museum in Middelburg. Na een voorwoord van de W.T. Van Gelder, vindt men teksten van Florent Bex, Lex ter Braak, Sjaak Langenberg, Sjaak van der Linden en Andreas Oosthoek over de tentoonstelling en de daar exposerende kunstenaars (Stephan Balkenhof, Berlinde De Bruyckere, Jan Fabre, Michel Huis man, Edward Lipski, Mark Manders, Juan Munoz, Jan van Munster, Jean- Luc Vilmouth en Henk Visch), van wie ook enkelen met een eigen tekst zijn vertegenwoordigd. In deze tek sten wordt over de tentoonstelling, kunst en de betrokken kunstenaars gesproken, waarbij de auteurs er meermalen in slagen zinnige dingen te zeggen. Dertig grote kleurenfoto's houden de herinnering aan de ten toongestelde werken vast en helpen de kijker (weer) tot zijn beleving te Fotografie: Ruden Riemens De zwart/wit Zeetandkalender met de kenmerkende contrastrijke fotografie van Wim Riemens was een decennium lang een monument. Met de nieuwe eeuw is zwart/wit ingewisseld voor kleur, maar de fascinerende diepe contrasten zijn gebleven. De 13 schitterende foto's werden dit jaar bovendien door de volgende generatie geleverd. De foto's staan in een diep zwart umfeld en hebben een zilveren kaderrand. Formaat kalender 48 x 68 cm. Fraai glanzend papier, matvernis, een sober calendarium (4-talig). een calque luxe bovenblad en een stevige kartonnen verpakking, maken dat deze kalender een prachtig geschenk is. Maar misschien wilt u uzelf wel iets moois cadeau doen uit ons prachtige Zeeland... 42 Zeeuws Tijdschrift 4/99 Vanaf 25 november in de boekhandel

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 44