interieur komen. Dit goede boek wordt afge sloten met een uitvoerig overzicht van de eenmans- en groepstentoon stellingen van de tien kunstenaars. Op pagina 93 staan terecht de zes tien sponsors en subsidiegevers ver meld die deze uitgave mogelijk heb ben gemaakt. Sina en Wim Mol, Streeksieraden in Zeeland. Zuid-Beveland en Zeeuws- Vlaanderen: het Land van Cadzand, Axel en Hulst, De Koperen Tuin, Goes 1999. 104 blz., ISBN 9072138945, geb., 24,5 x 33 cm, 69,50. Dit is het tweede (en laatste) deel van Streeksieraden in Zeeland, waar van het eerste deel hier in nummer 4 van vorig jaar is gesignaleerd. Ook deze tweede uitgave brengt een schitterende verzameling afbeeldin gen in 359 kleurenfoto's. De tekst is summier en voornamelijk eenvoudig be-schrijvend. De samenstellers zeg gen hierover zelf in hun voorwoord onder meer: 'Het is overigens geen studie. Voor een uitvoerige en ver dienstelijke beschrijving verwijzen we het liefst naar Kostuum en sieraad in Zeeland van J. de Bree, van welke uitgave echter juist de beperktheid van het beeldmateriaal een euvel was. Streeksieraden in Zeeland kan als een soort presentatie - min of meer in de vorm van een beeldatlas - dit gemis opvangen. We pretenderen daarmee geen wetenschappelijke studie te hebben geproduceerd, noch compleet te zijn.' Deze tweedelige uitgave van de hand en de camera van Sina en Wim Mol vormt een mooie, uitvoerige documentatie die men niet kan en mag missen. In de rubriek Signalementen worden publicaties gesignaleerd over Zeeland, van Zeeuwen en van werk dat in Zeeland is ver schenen. Uitgevers, instellin gen, verenigingen en particulie ren wordt verzocht dit soort uit gaven, al dan niet in de handel, ter eventuele signalering in deze rubriek te sturen naar: J. van Geelen, Kaai 89, 4351 AC Veere bas mar de jager b.v. kerkplein 57 postbus 19 4420 AA kapelle telefoon 0113 343810 fax 0113 341006 43 Zeeuws Tijdschrift 4/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 45