Piet Bodbijl In juni ben ik naar Rotterdam verhuisd, daarvoor woonde ik in Zierikzee. Het liefst zou ik in Utrecht wonen, want daar volg ik mijn opleiding. Het is alleen ontzettend moeilijk om er een woning te vinden, dus voorlopig logeer ik bij een vriendin. Het leek me altijd wel leuk om in de Randstad te wonen. Je komt er andere mensen tegen uit andere streken. Het is een geheel andere omgeving. Nu pas valt me het op hoe plat Zeeland wel niet is. Dat mis ik wel, dat weidse. Ik ben nu dus een aantal maanden weg, maar ik heb toch al zo'n vijf bezoek jes afgelegd aan vrienden en familie. Het leukste is natuurlijk om de laatste roddels te horen, maar die interesse zal in de toekomst wel afnemen. Ik bouw nu immers aan een nieuwe sociale omgeving. In Rotterdam voel ik me Zeeuwser dan ooit tevoren, omdat mensen me vragen waar mijn accent vandaan komt. Daar had ik nooit bij stil gestaan. Logisch, want voor iedereen is zijn woon plaats het centrum van de wereld. Ga je dan ergens anders naar toe, dan blijkt dat niet zo te zijn. De meeste mensen hebben een vreemde kijk op Zee land. Als ik vertel dat ik er vandaan kom, beginnen ze meteen over dat het zo ver weg ligt. Ze beschou wen het als het eind van de wereld, als een achter gebleven gebied. Maar er wordt vergeten dat je, zeker vanuit Zierikzee, zo in Rotterdam zit en dat Antwerpen ook goed te bereiken is. Wat dat betreft mag er wel een reëler beeld van Zeeland gecreëerd worden. 31 Zeeuws Tijdschrift 5-6/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 33