Dankert Geene Wegens mijn studie ben ik in 1997 naar Rotterdam gegaan. Ik ging daar bestuurskunde doen en richtte tegelijkertijd mijn eerste bedrijf op. Ik had natuur lijk ook kunnen gaan vakkenvullen, maar van jongs af aan was ik al in de weer met computers en wilde daarin verder. Omdat mijn bedrijf op een gegeven moment zo goed liep moest ik een keuze maken en ben ik gestopt met de studie bestuurskunde. Als ik niet was gaan studeren, dan had ik denk ik wel nog even in Zeeland gewoond. Uiteindelijk was ik toch verhuisd vanwege de werkgelegenheid in de IT-branche in de Randstad. Daar zitten veel meer producenten en zit je in Nederland geografisch gezien centraler. In Zeeland blijven de meeste klan ten bij één bedrijf en is het moeilijker om ertussen te komen. Ik mis hier wel de rust van Zeeland, zoals de dijken waar je niemand hoeft tegen te komen. Er is nog ruimte en het is er uitgestrekt. Het water van de Oosterschelde: prachtig. Ik kom er vaak, want mijn moeder en een paar vrienden wonen er nog, en ik heb ook een aantal klanten in Zeeland. Zeeuws spreek ik niet, maar ik versta het wel. Ik vind het altijd leuk om het buiten Zeeland te horen. Zeker als men A.B.N. probeert te praten, want het Zeeuws blijf je er altijd door heen horen. Van mijn zevende tot dertiende heb ik in Katwijk gewoond. Ik voel me dus meer Nederlander dan Zeeuw, maar tijdens het zaken doen herinneren mensen me wel eens aan mijn Zeeuwse afkomst als ze me zuinig vinden. Dankert Geene (Middelburg, 1978) is getogen in Kloetinge. Ging na het vwo bestuurskunde studeren in Rotterdam, maar brak zijn studie na een jaar af. Hij is directeur/eigenaar van drie IT-bedrijven en woont in Capelle aan de IJssel. 41 Zeeuws Tijdschrift 5-6/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 43