Martien Sechers Begin 1999 ben ik om verschillende redenen ver trokken uit Zeeland. Er waren weinig inspirerende mensen in mijn omgeving en daardoor werd het een beetje saai. Mogelijkheden om me verder te ontwikkelen waren er niet. Het ontbrak leeftijdsge noten vaak aan enthousiasme en een positieve hou ding ten opzichte van het leven. Dit deed me beslui ten om te gaan solliciteren naar een baan in de Randstad. Vrij snel had ik een leuke functie gevon den. Nu kom ik heel veel boeiende mensen tegen en is er op uitgaansgebied van alles in de buurt. De andere kant van de medaille is dat je hier ook te maken krijgt met criminaliteit, files en duur parke ren, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Ik ben uiteraard nog steeds erg geïnteresseerd in het wel en wee van Zeeland, en dan met name wat betreft gebeurtenissen in Zeeuws-Vlaanderen. Meestal krijg ik dat via familie te horen. Ik kan best trots zijn op Zeeuwse prestaties, maar gek genoeg voel ik me geen Zeeuw. Ik vind dat te beperkend, de wereld is immers groter dan dat stukje land. Maar misschien komt het ook wel omdat we thuis niet echt Zeeuws maar eerder Vlaams praatten. Soms kom ik hier in de stad wel eens Zeeuws- Vlaams sprekende mensen tegen; dat vind ik altijd wel leuk. Zelf heb ik mijn taalgebruik aan de stad aangepast en dat bevalt me uitstekend. Mijn jeugd heb ik doorgebracht in de polder en op de slikken aan de Westerschelde. Aan die weidse beelden denk ik nog regelmatig. Ik hoop dat dat landschap ook daadwerkelijk blijft bestaan en niet verdwijnt ten gunste van de industrie. Helaas is er weinig visie wat betreft de landinrichting en de woningbouw. Ieder dorpje moet zijn eigen paar huisjes kunnen bouwen. Het toerisme in de kust gebieden mag wel wat meer uitstraling krijgen. Wil Zeeland blijven meedoen dan moet men versterken en vergroten waar men goed in is. 47 Zeeuws Tijdschrift 5-6/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 49