Marleen Quaak Ik vertrok in 1990 naar Utrecht om er rechten te gaan studeren. Mijn droom was altijd om mijn huis uit te lopen en direct naar de kroeg of naar de winkels te kunnen gaan. In Kruiningen was dat las tig, je moest altijd kilometers op de fiets voordat je ergens was. Ik woon nu midden in het centrum van Utrecht, dus dat is wel even wat anders. Natuurlijk mis ik Zeeland af en toe. De mosselen, bolussen en natuurlijk het strand. Maar als ik tijd heb, ga ik nog wel eens skaten bij de Banjaard. Dat vind ik heer lijk. Ik ga nu ongeveer een keer per maand bij mijn ouders op bezoek. Toen ilc ging studeren hoorde iedereen dat ik uit Zeeland kwam. Niet dat ik in dialect spreek, maar het zit meer in de uitdrukkingen: 'even om bood schappen gaan', 'de tafel zetten'. Mijn huisgenoten moesten daar altijd erg om lachen. Het is trouwens wel jammer dat er steeds minder Zeeuws wordt gesproken. In Goes hoor je het bijvoorbeeld nauwe lijks meer op straat. Het wordt nu steeds meer een eenheidsworst van Nederlands. Jiskefet deed een keer een sketch in het Zeeuws. Schitterend was dat. Michiel Romein stond in Rilland-Bath en ging dan die plaatsnaam verklaren. Erg grappig. Wat me trouwens opvalt is dat veel mensen vragen of je ook een boot hebt als je ze vertelt dat je uit Zeeland komt. Logisch, want er is veel water, maar die vraag ken ik nu wel. Met mijn moeder ga ik regelmatig naar concer ten. Onlangs zijn we nog in Groede geweest. Via haar houd ik me op de hoogte van wat er op cultu reel gebied gebeurt. Via het NOS -journaal hoor ik natuurlijk ook zaken die betrekicing hebben op Zeeland, zoals de berichten over de Westerschelde- tunnel en de nieuwe haven, maar ik zal geen abon nement op de PZC nemen. Ik hoop dat de werkge legenheid in de toekomst zal toenemen. Er is veel vergrijzing en het aantal voorzieningen neemt als maar af. Zo komt het postkantoor bij de bakker te zitten, tot die ook weer weggaat. 57 Zeeuws Tijdschrift 5-6/99

Zeeuws Tijdschrift | 1999 | | pagina 59