dcf'h*..sé!~. SCHOON H El M 18 Mijn grootvader, de wachter van de Zeeuwse stromen Peter Verton is een vertegenwoordiger van een steeds meer in omvang toenemende groep mensen die door zich te verdiepen in het voorgeslacht meer grip op het eigen denken en handelen wil len krijgen. Het levensverhaal dat Verton schreef over zijn groot vader van moeders zijde Leendert van der Weele is daar een goed voorbeeld van. Het is historische genetica van de zuiverste soort. 22 Het Verhaal. Een school is ook iemand 'Mijn school is kapotgegaan aan apartheid' stelt André van der Veelce met spijt, en meer dan dat, vast over zijn school in Terneuzen. Hij vond het 'tamelijk ontluisterend om met alle smoezen van het burgermans fatsoen geconfronteerd te worden' en constateert dat 'hypocrisie bij uitstek tot de culturele bagage van de middenklasse hoort'. 25 Water rondom en vleugels (4) In deze vierde aflevering van de briefwisseling tussen Kruit en Vïruly spreekt de laatste de hoop uit,dat ik, die verder alleen mensen van mijn leeftijd ken, door jou [Kruit] nog een kansje maak om zelfs in de 21ste eeuw soms nog eens door iemand herdacht te worden'. Niet alleen Viruly maar ook de anonieme matroos die in 1832 op een walrustand de navolgende woorden kraste wordt de nieuwe eeuw binnengesluisd: 'Oh Great Jehova, heed the Prayers of we who hunt the whale'. 32 Een avond met inhoud Het Inhoudsopgavediner van het Zeeuws Tijdschrift is inmiddels tot een traditie uitgegroeid. Het had op 22 januari plaats in St. Jansteen. De redactieleden bespraken de koers van het Zeeuws Tijdschrift voor het komende jaar terwijl zij zich te goed deden aan een keur van Zeeuwse produkten. De lezer moet zelf uitmaken of de bewering van Jan van Geelen juist is dat het een werkelijkheid is die de verbeelding overtreft. 34 Waarom de column in Zeeland eigenlijk niet kan bestaan Pieter Schoonheim waagt zich zoals hij zelf zegt aan iets dat in Zeeland 'geduld wordt als een luidruchtige zomergast op een boe- rencamping'. Is Zeeland echt een apenkolonie of is Schoonheim een nestbevuiler? 36 Signalementen 1 Zeeuws Tijdschrift 2000/1

Zeeuws Tijdschrift | 2000 | | pagina 3