Een ander fraai gebied kilometers verderop is de Verdronken Zwarte Polder. Hier zag ik ooit na een scherpe bocht van het smalle wandelpad een jongen op een bloot meisje liggen, maar zulks is natuurlijk geen regel. Andere gevaarlijke projectielen in deze buurt vor men de zogenaamde 'platte schotels', niet ontplofte mij nen uit de Tweede Wereldoorlog. Ons advies: laten lig gen en zeker niet in de afvalbakken deponeren. Via een golvend duinpad bereikt de wandelaar uiteindelijk een lange houten vlonder die hem of haar naar zee brengt. Village Kakelbont Eindpunt van onze inspectieronde. Dit vakantiedorp schijnt met de keizersnede verlost te zijn na een faillis sement van de verwekker. Werd het daarna toch nog wat? We zullen zien. Om 15.07 uur rijden we het ter rein op, stappen uit en ervaren een verpletterende rust. Zijn we al in het hiernamaals? Nee, we bevinden ons wel degelijk in Village Kakelbont, dat bij eerste aanblik oogt als een goed gevulde snoeptrommel. In new nge-tin- ten opgeschilderde huizen. Tientallen villa's kakelbont, maar nergens een ondeugend ldnd te bekennen. Veel ronde ramen, dakkapellen. In de verte ontwaar ik zelfs koekenbakkerstorentjes op de daken. De eerste huizen liggen in hoefijzervorm rond een vijver. De achterste huizen vormen een straatje en zijn hoger gelegen. Van de geparkeerde voertuigen bezit 96% een Duits nummerbord. Tunnelgravers of toeris ten? Daar komen we niet achter. Het vakantiedorp is omgeven door authentieke en pas aangelegde dijken. Er is een grasveld en een tennis baan. De receptie is gesloten. In de verte is op enkele honderden meters afstand Hoofdplaat zichtbaar: een wirwar van gewone rode mensendaken. Twee kerktorens ook, een forse modale en een slan ke witte. Ze bieden onze blikken houvast. De witte is van de Nederlands Hervormde kerk en stamt uit 1785. (Iedere toerist dient de ingang te bekijken: Louis XVI- stijl. En over de tuinpoort naast de kerk te gluren om te controleren of er tegen de kerkmuur tomaten en komkommers groeien). Kunnen wij dit vakantiedorp aanbevelen? Zeer zeker. Deze unieke onder architectuur gebouwde huizen, zullen zowel aanhangers van new age, Eftelingfans, stilte-adepten als zwartgeldbezitters aanspreken. Wat de laatste betreft: er zijn nog steeds enkele panden in de aanbieding. Onze enige kanttekening: de nabijheid van de Schelde. Kan die rivier niet een beetje opgeschoven worden? Eind goed, al goed Ofschoon ons onderzoek ook enkele minpuntjes aan het licht bracht, kunnen we de Zeeuwsch-Vlaamse kust een ruime voldoende gunnen. Het plan om van Cadzand-Bad een mondaine badplaats te maken heb ben we onbesproken gelaten. De betonnen stamme tjes gaan ons al ver genoeg. Verder pleiten we ervoor om de plastic asbakken in strandlokatie The First Rave te vervangen door stenen exemplaren. Ook verdient het aanbeveling om jaarlijks een schip met kunststof haaientanden te los sen voor de kust. Dit om verdere aantasting van het strand door de intensieve mijnbouw van vooral Brabantse badgasten tijdens het seizoen tegen te gaan. (Onze eerste tip aangaande dit onderwerp ver valt hiermee.) O 17 Zeeuws Tijdschrift 2001/2

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 19