Chaos is duister, orde is licht Het project van Ben Sleeuwenhoek bestond uit drie maanden werken in het Europees Keramisch Werkcentrum in Den Bosch. Van december 2000 tot maart 2001 werkte hij daar intern aan het keramisch werk dat nu tentoongesteld staat. 'Maar wij wilden het toch iets meer body geven en zijn op zoek gegaan naar meer subsidiegevers.' Wie zijn we? 'Ik heb veel steun ondervonden van Thom Schaar, voorzitter van Stichting BoZart in Bergen op Zoom. Zonder hem en Ruud van Meijel was het allemaal niet gelukt.' Stichting Bozart is in 2000 opgericht om kunstenaars te ondersteunen bij hun cultureel onder nemerschap. Vaak beschikken kunstenaars niet over de tijd of de kennis om hun 'product' te verkopen. De aandacht voor Ben Sleeuwenhoek is het resultaat van het eerste project van BoZart. Een dergelijk project 'Ineens is het zover, na al het voorbereidende werk.' Ben Sleeuwenhoek (1951) doelt op de explosie van aandacht. Tegelijkertijd zijn er drie exposities van zijn werk. In de Beyerd in Breda zijn schilderijen te zien en keramische werken. In de kabinetten van De Vleeshal in Middelburg hangen gouaches op papier en staat een keramisch object. Galerie Van den Berge in Goes toont recent werk. En er is een boek verschenen over zijn oeuvre. Later zullen de werken nog verhuizen naar Amsterdam, naar de KunstRai en Kunsthal De Remise. Cultureel ondernemerschap 'De provincie Zeeland had een nieuw soort subsidie in het leven geroepen, een projectsubsidie. Een van de voorwaarden was een publicatie van het project en een expositie.' 19 Zeeuws Tijdschrift 2001/2

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 21