het besef door, dat de kunst om van Domburg te genieten iets is dat groeit: alleen als je wat vaker komt, leer je dat je de sleur en waan van alledag van je af moet zetten - vakantie voor ons is de vrolijke rust die uitgaat van de voorspelbaarheid van Domburg. Juli/aug. igg2 Twee weken uitblazen, uitwaaien aan zee; het weer viel best mee: we konden vaak naar het strand om in het zand te spelen en zelfs met de blote voeten in het water. Ook het bos achter de duinen was een geliefkoosde speelplek. De kinderen en wijzelf zijn geheel bekomen van de lange winter in de stad (Antwerpen). En vooral het huis, ruim, luchtig en plaats genoeg voor J. en H. om te spelen. We heb ben er veel deugd aan gehad en zouden graag vol gend jaar terugkomen. Mogen we? April 1993 Vol verwachting Dit jaar deden we mee aan het kinderbal, de vossen jacht en de fortenbouw-wedstrijd. We hadden prach tig weer en we gaan heerlijk uitgerust weer naar huis. Augustus 1994 Wat een weer (hele week zon ca 25°C), wat een strand (èn schoon, èn voor de kinderen echt speelplezier) en wat een dorp (we waren nog niet met zóveel toeristen). Juli 1993 Een verrassing de 'afwasmachine'. Heerlijk. Verder was alles weer fantastisch, het weer viel alleen wat tegen. De tentoonstelling van Jan Heyse vonden we prachtig. Zijn ook meteen naar Middelburg gegaan. Wonderlijk dat we van zo'n 'mooie' schilder nooit gehoord hadden. Augustus igg6 pische regenbuien die hier en daar in Domburg voor overlast w.b. de riolering zorgden. Mei ïggy Samen met de oudste twee jongens veel van de diverse Zeeuwse eilanden gezien, zelfs tot Goeree- Overflakkee: stuwdammen, hoge duinen, grote bruggen, stoomtrein, veerpont, piraten, dinos aurussen, etc. zijn in deze twee weken ons netvlies gepasseerd. Aan het einde van de twee weken nog de Domburgse gaaischieters aan het werk gezien met hun donderbussen. Fraai, al dat schieten. Juni 1997 Dinsdag en woensdag in badpak op het strand, donderdag ter ere van de koningin op de rug van een kameel met een winterjas aan! De zevende keer in Domburg is ons goed bevallen. De zeelucht heeft op ons een therapeutische werking. Vroeger was Domburg tenslotte een kuuroord voor de wel- gestelden. Dus vandaar dat wij Domburg iedere keer weer bezoeken als het ons in De Meern weer een beetje teveel wordt. Mei 1 gg8 Hemelvaart: nooit gedroomd dat we aan zee asper ges zouden eten. Mei 1997 Heerlijk lezen in de tuin, zomerse geuren van de wilde roos, de sering, tropisch warm, fietsen naar Oostkapelle en zeekraal rettich frambozen gekocht, door de bossen terug. Wandeling langs zee, door een overvol Domburg, lang in de tuin met drankjes, 's Nachts ongelooflijk onweer en tro De zee was heerlijk, steeg 3 graden terwijl we hier waren, naar 200!! De honden genoten, de herder danst in de gol ven op zoek naar zijn bal en mijn hele oude corgi loopt blaffend met haar buik door het ondiepe. Ze vinden het heerlijk, het water. We hebben gegolfd in Oostburg, een aanrader: een leuke tocht erheen met 't veer ritje Zeeuws Vlaanderen en een mooie baan. Augustus igg8

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 29