ZEEUWS] ii Jaargang 51, nummer 2, 2001 Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Oscar Steens Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Adres redactie Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0118 - 631051, fax 0118 - 631054, redactie@zeeuwstijdschrift.nl www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 75 franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres bestuur en administratie Postbus 330, 4330 AH Middelburg Advertentieacquisitie Rita Oomen tel 0167 - 563401, fax 0167 - 561200, japm.oomen@worldonline.nl vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Grafisch Bedrijf Pitman bv ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Dow Benelux N.V., Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Verbrugge International b.v., Provinciale Zeeuwse Courant, Delta Nutsbedrijven NV, Fabery de Jonge, de Drukkery, Mannaert, bas mar de jager b.v., Total Raffinaderij Nederland N.V., De Campveerse Toren, Grafisch Bedrijf Pitman b.v., De Stoutenbeekgroep, Drankenhandel Wauters BV. 2001 Zeeuws Tijdschrift De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die desondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. 2 Het Zeelandstaddenken In zijn redactioneel geeft Paul van der Velde aan waarom de redactie voor Zeelandstad gekozen heeft en hoe die vorm gaat krijgen. 3 Zeelandstad continued... Ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van het Zeeuws Tijdschrift organiseerde het ZT in samenwerking met het Zeelanddebat een forum onder de titel 'Zeeland als Stad'. Paul van der Velde vat de vijf tijdens het forum gehouden lezingen samen. De volledige versies van die lezingen zijn in licht geadapteerde vorm te vinden op de website van het Zeeuws Tijdschrift <www.zeeuwstijdschrift.nl> - dossier Zeelandstad. 7 Zeeland Hybrid Inc. De socioloog Hans Mommaas maakt in zijn bijdrage duidelijk hoe groot de invloed van de vrije tijd op het maatschappelijk leven is geworden. Het is een reflectie op de tentoonstelling The Leisure Society die van 4 februari tot 11 maart in De Vleeshal te zien was. Zeelandstad in de Steigers 2. Dynamiet voor Zeeland. Gesprek met Georges Allaert G. Allaert, hoogleraar in de ruimtelijke wetenschappen aan de Rijksuniversiteit Gent, kreeg onlangs een heel pak kritiek over zich uitgestort naar aanleiding van zijn rapport over de ont wikkeling van Terneuzen. Oscar Steens voelde hem onder meer daarover aan de tand. 15 Onderzoek aan de kust André van der Veeke inspecteerde de Zeeuwse kust van Retranchement tot Hoofdplaat en bezocht en passant diverse campings en wat hij noemt 'Village Kakelbont' bij Hoofdplaat. 'Dit vakantiedorp schijnt met de keizersnede verlost te zijn na een faillissement van de verwekker.'

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 2