J v<* De regen striemt tegen de ruiten, het water in de sloot golft, de merels kunnen zich amper vasthouden als ze bessen komen snoepen uit de meidoorn. Zondag is de wind gaan liggen en is 't zonnig. Maandag vroeg opgestaan om E. naar 't station in Middelburg te brengen, de Intercity van 7.35 naar Amsterdam. De eerste nachtvorst, ruiten krabben. Het is nog donker en je ziet de lampen van verre en het vuurtorenlicht van Westkapelle, heel Walcheren is te overzien. Als we terugrijden wordt het licht, nevelig roze over de met rijp bedekte velden. Oktober 1998 Een bijzondere dag tijdens ons verblijf was de eerste donderdag van onze vakantie. Er werd toen een heuse straatbarbecue georganiseerd, waarbij iedereen wat inbracht. Ik weet niet wat onze kinderen uiteindelijk gegeten hebben, maar zeer voldaan en uitermate te vreden lagen zij er die avond om half elf in. Helemaal moe gespeeld en vol verwachting voor de volgende dag, wanneer het spel weer verder zou gaan. Juli/aug. 1999 Hoofd in de zon! We hebben het nieuwe (open per 3 jan. 2000!) ge meentehuis verkend en met de architect Johan Meyer (D&D arch.) gesproken. 'De groene loods' als duinen rij met de Westkappelse rode daken erachter en een eigenwijze vleugel noordwaarts. Van binnen ruim als in een schip, zeer energiezuinig en prachtige werk vertrekken. Domburg doet voorts veel herinneren aan de tijden van weleer, 'de geschiedenis leeft voort'. Genoten van de markten in Goes en Middelburg en van de werkelijk prachtige boekhandels De koperen tuin en de Drvkkery (v/h Fanoy). Jan./febr. 2000 Das Haus mit dem wunderschönen Garten hat uns sehr gefallen, besonders unser 5 Monate-alten Hovawarthundin Namens 'Lina'. Firr sie war der Sand und das Wasser ein tobendes Ereignis. April 2000 Wanneer je 6, 8 en 11 bent is het altijd fijn op het strand, kastelen bouwen, schelpen zoeken en lekker nat worden in de witte schuimkoppen. De wandeling binnendoor, langs het speelveldje, naar de super markt levert ook de nodige avonturen op: de pluizen van de paardebloemen die je in eikaars haren blaast, slakken, wormen, die je helaas niet in je zak mee mag nemen. We hebben een ochtend doorgebracht in het zwembad, waar de grote glijbaan favoriet was. Mei 2000 Elke dag een paar uurtjes hondenstrand via het sprookjesachtige bospad met overal blauwe bloemp jes (2x zelfs een hert). 's Middags veel geluierd in de tuin, P. slechts ix gegolfd, de tijd is omgevlogen! Mei 2000 p - -VV 1*- -_i Al lange tijd droomden C. en ik van onze logeer partij. Meteen bij aankomst - eigenlijk daarvoor al - voelden we ons weer thuis. We konden heel veel naar het strand, waar we allemaal erg van genieten. En zo rustten we heerlijk uit, de afgelopen drie weken. Langzaam verdwenen sleur en tred uit het lijf. Om plaats te maken voor geur en pret. Augustus 2000 Frühstück fast im Grünen; Regen, Wind und Sturm; Spaziergange am Strand und in De Manteling, Spiele- abende, Kochen und tafeln und den Luxus einer Spülmaschine, gemütliche Leseecken im Wohn- zimmer, und dann wurde es dunkel - Stromausfall in ganz Domburg. Ganz Domburg? Nein, nach 1 Std. war Domburg bis zur Ortsmitte wieder erleuchtet und wir kamen zu einer spannenden Nachtwanderung. Dec. 2ooo/Jan. 2001 Wat wordt er gebouwd en gerenoveerd! Engelse schilders bezig in Carmen Sylva, het Badhotel krijgt bijna 2 miljoen uit de kanjerregeling, bakker Labruyère in totale verbouwing etc. etc. We wandelen door de Manteling, door de duinen en langs zee. Zon, wind en regen wisselen elkaar af zoals het Nederland en ook Zeeland betaamt. Maar het mooie weer had dit keer de overhand, zelfs even buiten lunchen, met ons hoofd in de zon! Februari 2001 O

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 30