ZEEUWS] ii Jaargang 51, nummer 3/4, 2001 Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Oscar Steens Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Adres redactie Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel on8 - 631051, fax 0118 - 631054, redactie@zeeuwstijdschrift.nl www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 35 euro franco per post. Opzegging dient schrifte lijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres bestuur en administratie Postbus 330, 4330 AH Middelburg Advertentieacquisitie Rita Oomen tel 0167 - 563401, fax 0167 - 561200, japm.oomen@worldonline.nl vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Grafisch Bedrijf Pitman bv ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Dow Benelux N.V., Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Verbrugge International b.v., Provinciale Zeeuwse Courant, Delta Nutsbedrijven NV, Fabery de Jonge, de Drukkery, Mannaert, bas mar de jager b.v., Total Raffinaderij Nederland N.V., De Campveerse Toren, Grafisch Bedrijf Pitman b.v., De Stoutenbeekgroep, Drankenhandel Wauters BV., Galerie De Vier Gemeten Middelburg, Notarissen Sauer Oonk Vlissingen, Galerie Noorderlicht, Domburg, Administratiekantoor Zwemer Co Domburg 2001 Zeeuws Tijdschrift De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die desondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. 2 Non-reproduceerbaar: het Zeeland Nazomer Festival Paul van der Velde ziet als unique selling points van het ZNF de (producties op) locatie en de non-reproduceerbaarheid van de evenementen. 'Nu de virtuele wereld de reproduceerbare ruimte in beslag heeft genomen, is de drang van de mens toe genomen - zonder de filter van de media - zelfbij de voorstel ling aanwezig te zijn.' 3 Schip van Troje in Zeeland Peter van Houte sprak met de dramaturg Alex Mallems en de arrangeur Theo Mertens over Ship of Troy, gebaseerd op de opera Ship of Troy van Henry Purcell met een libretto dat geba seerd is op de Aeneas van Virgilius. 7 DECAP. Een dansorgel en muzikaal drama in Hulst DECAP is een muziektheaterstuk dat zich afspeelt in een spie geltent uit 1898 op de Grote Markt in Hulst. De dansorgels van de familie Decap uit Herentals waren vooral populair in de jaren vijftig van de twintigste eeuw. Nazomerfestival nieuwe stijl Peter van Houte sprak met Alex Mallems over de toekomst plannen van het ZNF. Geboorte, liefde en dood als levensketen. Over 'Eerste Liefde' van Samuel Beckett Alex Mallems is artistiek leider van de ZNF en als dramaturg betrokken bij de voorstelling Eerste Liefde, die op diverse Zeeuwse kasteellocaties zal plaatshebben. Eerste Liefde (1945) van Beckett werd pas uitgegeven nadat de Ierse auteur in 1969 de Nobelprijs voor Literatuur had gekregen. Kabaal De integrale tekst van het libretto Kabaal van Nirav Christophe is in deze aflevering van het ZT afgedrukt. Het is een nieuw gecomponeerde opera door Douwe Eisinga die handelt over de ruzie tussen de zeehelden Michiel de Ruyter en Cornelis Tromp.

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 2