De boekenkast van Paul Stockman tekst Robbert Jan Swiers fotoAnda van Riet In het dagelijks leven is Paul Stockman bedrijfsleider van een AH-supermarkt in Hulst. In Zeeland is hij vermoedelijk beter bekend als auteur van verschillende artikelen en boeken, waarin (Zeeuwse) verdedigings werken centraal staan, vaak in samenwerking met Peter Everaers. Paul Stockman studeerde geschiedenis. Zijn specialisaties zijn kerk- en kunstgeschiedenis en vestingbouw. Onder de naam 'De Maelstede' geeft hij cursussen streekgeschiedenis, organiseert hij historische bustochten en geeft hij stadswandelingen en lezingen. Paul Stockman is onder meer correspondent van de Stichting Menno van Coehoorn, die zich bezighoudt met het in kaart brengen en beschrijven van verdedi gingswerken. Hij is door zijn inbreng in het platform verdedigingswerken ook betrokken bij de plannen om de linies in Zeeuw-Vlaanderen opnieuw tot leven te wekken. Paul Stockman wordt in Hulst zeer gewaar deerd voor zijn grote inzet op het gebied van de cul tuurhistorie. In 1992 ontving 'De Maelstede', de stich ting waar hij en zijn vrouw in samenwerken, de cul tuurprijs van de gemeente Hulst. Hij schrijft regelma tig voor het Zeeuws Tijdschrift. Ook in deze aflevering. Hieronder zijn topvijf. H. Rottier en H. Arnoldus, De Vlaamse kustvlakte van Calais tot Saejiinge Een boek uit 1984 dat ik elk jaar een keer lees en dat elke Zeeuw zou moeten hebben gelezen. Hoewel de titel anders doet vermoeden krijg je in een notendop de complete ontstaansgeschiedenis van de kustvlakte en Zeeland voorgeschoteld. Dit boek staat bij mij met stip op nummer een. H. Sakkers en H. Houterman, Atlantikwall in Zeeland en Vlaanderen, gedurende opbouw en strijd 1942 -1944. 37 Zeeuws Tijdschrift 2001/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 39