20 De Kabaal rond Cornells Tromp Paul van der Velde staat naar aanleiding van het libretto Kabaal stil bij de dubbelbiografie die Ronald Prud'homme van Reine van Maerten en Cornelis Tromp schreef. De Zeeuwse grotemensenwereld. Interview met Daan Bruinooge Oscar Steens ontlokt in de derde aflevering van 'Zeelandstad in de Steigers' Daan Bruinooge, de gedeputeerde van economi sche zaken van de provincie Zeeland, uitspraken over de toekomst van Zeeland. 'Je kunt gerust van me aannemen dat Zeeland met de containerterminal echt de grotemensenwereld ingaat.' Vrije en Vrijerstijd in Cadzand-Bad (II) In de derde aflevering van 'Familalen' ligt de nadruk op de vrijers tijd. Paul van der Velde pleit voor een actief verzamelbeleid van jeugddagboeken door archiefinstellingen. 28 Kunst en Vliegwerk André van der Veeke laafde zich aan de cultuur in Zeeland en kwam in de kerk van Ossenisse onverwacht oog in oog te staan met enige minder bekende werken van Dom van der Laan. 32 Anno 1585. De aankomst van Leicester in Vlissingen In de zevende aflevering van 'Historische olieverfschetsen' van Zeeland behandelt Paul Stockman de aankomst van de Engelse generaal Leicester in 1585 in Vlissingen. 37 De boekenkast van Paul Stockman Al vanaf het begin van de jaren negentig schrijft Paul Stockman historische bijdragen voor het ZT. Zijn belangstelling gaat voor al uit naar vestingwerken in het algemeen en de geschiedenis van Hulst in het bijzonder. 38 Signalementen en de Zeeuwse boekentoptien Robbert Jan Swiers bespreekt een aantal recent verschenen boeken. Op de voorkant: Containerschip op weg naar de Antwerpse haven ter hoogte van Bath. Foto Pieter Bosch. t Zeeuws Tijdschrift 2001/3-4 Vom ihrem Freund Jan Toorop. Toorop, Domburg en de zaak Flersheim In een supplement in dit nummer doet Francisca van Vloten gedetailleerd verslag van haar uitgebreide zoektocht naar de oor spronkelijke eigenaars van een aantal werken van J. Toorop, die door een New Yorkse ban kier worden geclaimd.

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 3