Een dansorgel en muzikaal drama op de Grote Markt in Hulst Nazomerfestival nieuwe stijl maar nu is het roer definitief om. Ooit waren ze het nieuwste van het nieuwste, de dans- orgels van de familie Decap uit Herentals. Vooral in Vlaanderen waren de orgels populair. Nu herinnert hun typische geluid aan de dagen van weleer. In het muziektheaterstuk DECAP vormt het grote orgel het orkest en is tegelijk ook het decor voor tien zangers en een dansgezelschap. Plotsklaps treden dan vijf oudere en vijf jongere mannen en vrouwen naar voren. Aan de hand van flarden gezongen tekst worden fragmenten uit hun leven getoond. De toeschouwers worden deelgenoot van hun dromen, verlangen, onmacht, heimwee en pijn. Wie waren ze toen, wie zijn ze nu? DECAP laat zien hoe de tijd verglijdt en alles kleurt en verkleurt. De voorstelling mondt uit een feestelijke dansavond voor het publiek. DECAP wordt gespeeld in een spiegeltent uit 1898. Regie en libretto: Wim de Wulf; muziek: Johan de Smet Plaats en tijd: Grote Markt Hulst op 6, 7, 8 en 9 septem ber om 20.00 uur. Zie ook <www.nazomerfestival.nl>, Het Zeeland Nazomer Festival is volwassen geworden. Niet langer is het een bonte paraplu waaronder uiteenlopende Zeeuwse culturele organisaties d nazomer festival samenwerken om in de septembermaand grootschalige manifestaties te presenteren, maar een écht festival dat zelf culturele evenementen initieert en produceert. Enkele jaren was die koers al voorzichtig ingezet, Peter van Houte Het Zeeuwse nazomerfestival - in 1989 begonnen als Zeeland Cultuurmaand - heet voortaan ook gewoon Zeeland Nazomer Festival, kortweg ZN F. Vroegere partners als het Festival van Zeeuws-Vlaanderen en Film by the Sea, overigens ook de belangrijke 'trekkers' van het festival, moeten hun eigen weg gaan. Samen werking met andere culturele organisaties in het Zeeuwse wordt nog steeds nagestreefd, maar Zeeland Nazomer Festival zal niet langer fungeren als 'door geefluik' van proviciale subsidies. ZNF heeft voortaan een eigen begroting waar jaarlijks 2,2 miljoen gulden (0,9 euro) op staat. Voor dat geld worden elk jaar in 7 Zeeuws Tijdschrift 2001/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 9