balvereniging. 'Ik heb eigenlijk automatisch de fakkel overgenomen.' Toch is het volgens De Loof moeilijk te verklaren waarom hij gemiddeld twee dagen per week aan vrijwilligerswerk voor de club besteedt. 'Ik heb een beetje een haat-liefde verhouding met EMM. Vaak denk ik: 'Ik stop met al die bijzaken naast het handbal', maar ik ga er toch steeds weer mee door. Waarom weet ik soms eigenlijk ook niet.' Een reden zou kunnen zijn dat er maar weinig men sen zijn die De Loof als bestuurslid op willen volgen. Want volgens De Loof wordt het tegenwoordig steeds moeilijker vrijwilligers te vinden die in het bestuur van een sportclub zitting willen nemen. 'Het is nu met name moeilijk om mensen te vinden voor bestuurs functies. Ik erger me er dan ook een beetje aan wan neer ik hoor dat er zo moeilijk aan vrijwilligers is te komen. Bij EMM, en volgens mij bij heel veel sport verenigingen, zijn er genoeg mensen te vinden die wel wat willen doen op het uitvoerende vlak, maar juist op het bestuurlijke vlak zitten de knelpunten. De meeste mensen willen best zo af en toe iets doen voor de vereniging, maar hebben geen trek in een hoop gezeur aan hun hoofd. Iets dat toch een beetje bij een bestuursfunctie hoort.' Harry Thijsse Harry Thijsse is een manusje van alles voor de gehan dicaptensport op Schouwen-Duiveland. De inwoner van Nieuwerkerlc houdt zich met van alles en nog wat bezig als het op gehandicaptensport aankomt. Van het advise ren van de gemeente Schouwen-Duivenland als bestuurs lid van de gehandicaptenraad en het regelen van de financiën bij het Zeeuwse district van de Nederlandse Bond Aangepast Sporten (NEBAS) tot het regelen van vervoer bij zijn club De Antilopen in Scharendijke. Thijssen heeft veel binding met de gehandicapten sport op Schouwen-Duiveland. Hij zit zeifin een rol stoel en tafeltennist bij De Antilopen. 'Een jaar of vijf tien geleden werd me gevraagd of ik wat vrijwilligers werk wilde doen voor de club en daarna volgden er al snel meerdere dingen. De gehandicaptensport is een klein wereldje, je komt altijd dezelfde mensen tegen. Daarnaast heb ik wel eens moeite ergens nee tegen te zeggen. Vandaar dat ik nu nogal wat vrijwilligerswerk voor de gehandicaptensport doe.' Dit werk is volgens Thijsse behoorlijk veranderd, sinds hij er vijftien jaar geleden mee begon. 'Je moet er meer tijd in steken. Het vrijwilligerswerk is allemaal wat ingewikkelder geworden. Je hebt tegenwoordig met veel meer regeltjes te maken, zoals de ARBO-wet en allerlei verzekeringen.' Hierdoor kost het vrijwilligerswerk Thijsse nog meer tijd dan voorheen. Desondanks is het hem allemaal wel waard. 'Alles bij elkaar heb ik er bijna een weektaak aan, maar de waardering die je terugkrijgt voor de tijd die je erin steekt, maakt het voor mij zo leuk. Ik maak bij voorbeeld twee keer per jaar een informatieboekje voor de vereniging. Als mensen je dan bellen om te zeggen dat het boekje er zo goed uit ziet, is dat voor mij genoeg. Ze hoeven mij niet op de schouders te kloppen. De klei ne dingetjes, zoals zo'n telefoontje, daar doe ik het voor.' Pierre Verstrate Bij diverse clubs binnen en buiten Zeeland was Pierre Verstrate al actief als jeugdtrainer. Daarnaast zat hij in het jeugdbestuur van tennisvereniging Seroirts in Serooslcerke. De 54-jarige inwoner van Kwadendamme houdt zich tegenwoordig als vrijwilliger echter met andere dingen bezig. Zoals het onderhouden van de tennisbanen van tennisclub Ter Nisse in Nisse. Verstrate begon vijfentwintig jaar geleden min of meer noodgedwongen als vrijwilliger. 'Op jonge leeftijd begon ik met volleyballen, bij De Kikkers in Aardenburg. Dat was toen een jonge en kleine vereniging, waar ze nog niet genoeg trainers hadden voor alle teams. Ik ben toen de jeugd gaan trainen en sindsdien ben ik dat eigenlijk blijven doen bij iedere vereniging waar ik lid van was.' Zodoende was Verstrate jeugdtrainer bij volleybalclubs in heel Zeeland en zelfs in Limburg. De 54-jarige Verstrate werkt dan ook het liefst met jonge sporters, hoewel hij dat nu niet meer doet. 'Werken met de jeugd heeft me altijd al getrokken, ik kan meestal heel goed met ze opschieten. Maar naarmate je ouder bent, wordt het gat tussen jezelf en de jeugd te groot. Dan moet je er volgens mij mee stoppen.' Sindsdien zorgt Verstrate er bij tennisvereniging Ter Nisse in Nisse onder andere voor dat de banen ieder seizoen weer speelklaar worden gemaakt en ze bespeelbaar blijven. Iets wat volgens Verstrate voor de nodige ontspanning zorgt. 'Ik werk bij de belasting dienst en dat werk levert behoorlijk wat spanning op. Het vrijwilligerswerk dat ik doe, is mijn uitlaatklep.' Het vrijwilligerswerk dat hij nu bij Ter Nisse doet, is naast een uitlaatklep ook nog eens een erg dankba re hobby. Vertsrate: 'Er wordt altijd goed naar me geluisterd. Ik word serieus genomen. Daar blijkt voor mij de waardering uit.' 18 Zeeuws Tijdschrift 2001/5

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 20