Gérard de Nooijer is de linksbenige helft van de tweeling. In 1998 stapten ze over van Sparta naar SC Heerenveen. Foto: Persbureau Rowie Ger Stolk. Dennis de Nooijer als spits van Heerenveen in actie tegen RKC Waalwijk. Foto: Persbureau Rowie Ger Stolk. voor een plaatsje bij één van de zesendertig Betaald Voetbal Organisaties (BVO's). Voetballertjes in Zeeland hebben hierbij nog een extra handicap; de dichtstbij zijnde profclub moeten ze buiten de provincie zoeken en het betrekkelijk lage niveau waarop de Zeeuwse amateurverenigingen over het algemeen acteren, wil ook niet echt helpen jezelf in de kijker te spelen. Erg vreemd is het dan ook niet dat slechts zo af en toe een Zeeuw zijn gezicht laat zien in het profvoetbal, teiwijl in een provincie als Brabant - met negen clubs het ruimst vertegenwoordigd in het betaalde voetbal - ieder seizoen wel een paar jonge spelers 'van eigen bodem' een prof contract bemachtigen. Wonderlijk is het wel dat drie van de meest succesvolle Zeeuwse spelers ooit, uit de gelederen van één club komen. Racing Club Souburg (RCS) uit Oost-Souburg zag in amper tien jaar tijd Danny Blind (Sparta en tot twee seizoenen terug Ajax) en Dennis en Gérard de Nooijer (beiden Sparta en Heerenveen) vertrekken voor een succesvol profavontuur. Dit avontuur leverde Blind vijf landskampioenschappen, winst in de Champions League, de wereldbeker en een interlandcarrière op. De broertjes De Nooijer bleven steken op een bekerfi nale en een contract bij een subtopper in de eredivisie. Opvallend toeval Dat het drietal uitgerekend van een club komt uit een nog geen tienduizend inwoners tellend dorp tussen Middelburg en Vlissingen is opvallend, maar volgens Ton Uitterhoeve niet helemaal toevallig. De oud-voor zitter van RCS volgde de carrière van Danny Blind op de voet en zag ook de broertjes De Nooijer zich ont wikkelen tot profvoetballers. 'Het is wel typerend dat ze alledrie eerst bij RCS speelden. In wezen was het talent bij hen natuurlijk wel aanwezig, maar het lukt de club ook daar wat mee te doen. Ik denk dat de jeugd opleiding die ze hier doorliepen een goede bijdrage heeft geleverd.' Die jeugdopleiding speelde ook vol gens Dennis de Nooijer wel degelijk een rol bij zijn overstap naar Sparta in 1986. De aanvallende helft van de tweeling weet, terugkijkend op de periode waar in hij als jonge speler nog in Oost-Souburg voetbalde, 26 Zeeuws Tijdschrift 2001/5

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 28