ZEEUWS ii jiög ±J Jaargang 51, nummer 5, 2001 Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Oscar Steens Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw, Jurriaan de Reu (gastredacteur) Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), P. Berrevoets, C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0118 - 631051, fax 0118 - 631054, redactie@zeeuwstijdschrift.nl www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 35 euro franco per post. Opzegging dient schrifte lijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende jaar. Advertentieacquisitie Rita Oomen tel 0167 - 563401, fax 0167 - 561200, japm.oomen@worldonline.nl vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Grafisch Bedrijf Pitman bv ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Dow Benelux N.V., Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Verbrugge International b.v., Provinciale Zeeuwse Courant, Delta Nutsbedrijven NV, Fabery de Jonge, de Drukkery, Mannaert, bas mar de jager b.v., Total Raffinaderij Nederland N.V., De Campveerse Toren, Grafisch Bedrijf Pitman b.v., De Stoutenbeekgroep, Drankenhandel Wauters BV., Galerie De Vier Gemeten, Middelburg, De Galerie, Domburg 2001 Zeeuws Tijdschrift De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die desondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. 2 Mens-Erger-Je-Niet Paul van der Velde staat stil bij de verbazingwekkend belang rijke rol die sport in het leven inneemt. Hij telde meer dan vijftig sporten die hij zelf in zijn toch niet zo sportieve leven kortere of langere tijd beoefende en vraagt zich af hoe hij nog tot iets anders in staat is geweest. 3 Jan Raas (nog steeds) de Baas Peter van Houte interviewde de ambassadeur van de Zeeuwse sport Jan Raas. Raas werd dit jaar tot Zeeuwse sporter van de eeuw uitgeroepen. De klassiekerkoning van Nederland was er zelfs even geroerd door. 9 De Zeeuwse beweging zet door In Zeelandstad in de Steigers 4 interviewt Oscar Steens Ton Kienhuis, directeur van de Zeeuwse Sportraad, die een plei dooi houdt voor meer samenwerking tussen en verbreding van de sportverenigingen in Zeeland. 12 Tussen gaaibollen en wipschieten Nooit gehoord van krulbol, wipschieten, gaaibollen, ringrijden of gaaischieten? Jurriaan de Reu zocht spelers van deze traditio nele Zeeuwse sporten op en komt tot de conclusie dat de meeste van de traditionele sporten nog springlevend zijn. 17 Staan sportvrijwilligers op het spel? Jurriaan de Reu interviewde een viertal vrijwilligers. Ze zijn rond de vijftig en zien geen opvolgers in zicht. Op 17 novem ber is de Zeeuwse sportvrijwilligersdag en zullen deze sport- pijlers van de amateursport in het zonnetje worden gezet. 19 De Peter van Vossen X-perience Wanneer Peter van Vossen het veld opkomt, gebeurt er altijd wel iets. Jurriaan de Reu geeft een impressie van Van Vossens initiatief om jonge Zeeuwse voetballers de fijne kneepjes van het vak bij te brengen. De populaire voetbaldagen staan op de tocht omdat het niet zeker is of ABN Amro het sponsorcon tract voortzet.

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 2