Theo Verschueren onklopbaar achter Noppie Koch Hij woonde net over de grens aan de Paal waar hij een café dreef. Cesar kreeg het bij Baziel voor elkaar dat Theo maar één melkronde moest doen. Dus van zes tot een uur deed Theo die en daarna een paar uur koersen in de omstreken van St. Jansteen. Daar waren toen nog veel modderige kasseienwegen. Terug thuis gekomen poetste Theo nog een klein uur nauwgezet zijn fiets. 'Uw fiets moet uw lief zijn' had Bogaert tegen hem gezegd en Theo volgde nauwgezet de aan wijzingen van Cesar op die geen tegenspraak duldde. In 1959 behaalde Theo zijn eerste overwinning en wel in zijn geboortedorp. Het was de eerste en tevens de zoetste. In de vijf jaar daarna won hij nog vele kermis- koersen en begon zich ook te wagen op de piste (tot i960 was er een in Kapellebrug) waar hij later zijn grote triomfen zou vieren. Toen hij in 1965 kampioen derny van België werd, stond heel het dorp op zijn kop. Hij werd rondgereden in een grote Amerikaanse slee en iedereen liep uit om de 'vereremerking' van de Steense Joris Driepinter op het bordes van het gemeentehuis mee te maken. Het was het begin van een profcarrière die tot 1977 zou duren. Sporter van de eeuw van Hulst Hoewel hij later als dernykampioen bekend zou worden, lag zijn eerste ambitie bij het wielrennen op de weg. In de Ronde Elité in Frankrijk het hij zijn visitekaartje achter want hij verbeterde in een tijdrit het record van Jacques Anquetil. Die vijfvoudig Tourkampioen was bepaald onder de indruk van de souplesse en kracht van Verschueren en zag hem als een toekomstige Tourwinnaar. Het Franse publiek was laaiend enthou siast over deze Jean Paul Belmondo uit de Lage Landen. Bijna won hij de hellerit Parijs Roubaix in 1966 maar werd uiteindelijk dertiende. Niet slecht voor een beginnende prof, maar het noodlot sloeg toe toen hij aan het trainen was voor Parijs Tours (1967). Hij reed knal tegen een tractor aan waarbij zijn lever beschadigd raakte. Toch nam hij deel aan de moordende klassieker en kreeg daar tijdens een val partij nog eens tien man over zich heen en een pedaal vol in zijn rug. Huilend en gebroken keerde Theo terug naar huis. De krachten ontvloden hem en hij kon geen kilometer meer fietsen. Iedereen dacht dat het met zijn wielercarrière afgelopen was. Hij wilde 35 Zeeuws Tijdschrift 2001/5

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 37