21 Van boerenknol tot rashengst Peter van Houte beschrijft hoe de Zeeuwse rensport de laatste tien jaar volwassen is geworden. Het ledenaantal van de ver enigingen neemt toe en Indoor Zeeland is uitgegroeid tot een internationaal paardensportevenement van allure. 25 Racing Club Souburg: Kweekvijver van voetbaltalent Uit de schoot van RSC stammen onder andere de topvoetbal- Iers Danny Blind en Dennis en Gérard de Nooijer. Jurriaan de Reu geeft een beeld van de club die wijd en zijd bekend is om zijn jeugdopleiding. Daar kleeft overigens wel een schaduwzij de aan, want het talent vertrekt en RSC speelt 'slechts' in de derde klasse. 29 De vleugels van de denksport André van der Veeke groeide in de loop van de tijd uit van een rabiate duivenhater tot een kritische duivenliefhebber. Hij legt de mysteries bloot van een sport die tot in Japan fanatieke beoefenaren kent. 33 De super Theo's. Zeeuws-Vlaamse wereldkampioenen In Familialen 4 komt Paul van der Velde via een aantal foto's uit het familiealbum in contact met twee Zeeuws-Vlaamse wereldkampioenen: Theo Middelkamp en Theo Verschueren. 37 Golfgedichten De dichteres Emma Crebolder schreef een cyclus van gedichten over golf. In de twee gedichten die in dit nummer van het Zeeuws Tijdschrift zijn afgedrukt, staat ze vooral stil bij het tijde- loze karakter van golf. 'Golf is een oefening in verdwijnen, zich van de wereld afslaan.' 38 De boekenkast van Jan B. Kuipers Jan B. Kuipers is een veelschrijver. Wie zou er een Zeeuws onderwerp kunnen noemen waar hij niet over geschreven heeft? Ook schrijft hij kinder- en sciencefictionboeken, cul tuurhistorische essays, teksten voor strips én poëzie. 39 Signalementen en de Zeeuwse boekentoptien Robbert Jan Swiers bespreelct een aantal recent verschenen Op de voorkant: Jan Raas en Freek de Jonge tijdens de verkiezing van de Zeeuwse sporter van de eeuw op n mei 2001. Foto: Co Coppoolse. boeken. ^'ODELBV^S' i Zeeuws Tijdschrift 2001/5

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 3