Sr mg"'": ■fiKf 1M BEW. EX. ^pDELBU^5- 20 Zoeken naar ultieme schoonheid Peter van Houte interviewde de Gapingse beeldend kunste naar Ronald Mullié voor wie de waarde van de kunst ligt in de kwaliteit van het idee. Zijn alter ego 'Ruis' zal in de vol gende jaargang in navolging van een eerder project 'Ruis kookt' de rubriek 'Ruis schrijft' verzorgen. Een cultureel perspectief voor Zeeland Paul Sonke is secretaris van de Raad voor de Cultuur Zeeland. Hij schreef zijn beschouwing over de cultuur in Zeeland op persoonlijke titel. Een van de observaties slaat zeker op de Zeeuwse context. 'De osmose tussen het profes sionele circuit en het veld van de amateurkunst behoort ongetwijfeld tot die charmes van de Zeeuws-rurale cultuur op stedelijk niveau.' Een verhoor in het Scheldetheater In september van dit jaar ging het Scheidtheater open in Terneuzen. André van der Veeke bezocht het toneelstuk Het Verhoor in de regie van Lodewijk de Boer en geeft een impres sie van het nieuwe theater. 'Ik weet wat het gebouw gekost heeft. Aan de buitenklant is dat er niet aan af te zien. De voor kant oogt vooral neutraal, als de entree van een winkelcentrum of een scholengemeenschap.' Liefste klas 1D In de vijfde aflevering van Familialen roept Paul van der Velde een beeld op van klas tD van het toenmalige Jansenius Lyceum te Hulst. Dit doet hij geïnspireerd door brieven die zijn klasgenoten hem schreven toen hij door een maagbloe ding geveld in het ziekenhuis lag. 41 De Boekenkast van Katie Heyning Katie Heyning is een kunsthistorica die vele (kunsthistori sche publicaties over Zeeland op haar naam heeft staan. Signalementen en de Zeeuwse boekentoptien Robbert Jan Swiers bespreekt een recent verschenen boek. Op de voorkant: Ronald Mullié RUISkookt 4, december 2001. Schelpen, haaientanden en peterselie, computerscan. Zeeuws Tijdschrift 2001/6

Zeeuws Tijdschrift | 2001 | | pagina 3