29 Kunst op Schouwen Karen Rroese schetst een beeld van de beeldende kunst op Schouwen-Duiveland aan de hand van interviews met de orga nisator van de Schouwse Kunstschouw, de organisatoren van het kunstenaarsinitiatief Plus-Min en de beeldend kunstenaars Bert Frijns en Elly Mes. 34 Identiteit en beelden van Schouwen-Duiveland Frans Thissen werkt op de afdeling Geografie en Planologie van de Universiteit van Amsterdam en bestudeert al twintig jaar Schouwen-Duiveland. In zijn bijdrage constateert hij dat er een onomkeerbaar proces van schaalvergroting plaats heeft waarvan de gemeentelijke herindeling in feite een onderdeel is. 37 De sociale structuur van Schouwen-Duiveland Dick van der Wouw komt op basis van een rapport over de sociale structuur van Schouwen-Duiveland, uitgebracht door Stichting Scoop, tot de conclusie dat er bij de bevolking een breed draagvlak bestaat voor de toekomstvisie van de gemeente. 43 Leskimo de Zierikzée André van der Veeke bezocht aan de hand van Victor Hugo en Johan Everarts Zierikzee. Van der Veeke heeft de verkeerde dag gekozen. Alles dicht, er zit systeem in deze tocht', merk ik op. 'Ja', zegt Everarts. 'Een gesloten systeem.' 46 Nooit was ik ergens aangenaamer dan te Zierikzee. Brief van H.M.Bruyn de Neve Moll aan P.J. Veth (1842) In de zesde aflevering van de serie Familialen roept Paul van der Velde aan de hand van een brief van de rector van het Stedelijke Gymnasium een beeld op van het leven in Zierikzee rond het midden van de negentiende eeuw. Moll had oog voor vrouwelijk schoon en hij was vooral gecharmeerd van een meisje dat heel lief Zeeuws sprak! Schouws Dicht Onlangs verscheen de bundel Zeeuws Dicht ter gelegenheid van het derde lustrum van het tijdschrift Ballustrada. Een drie tal gedichten van Thom Schrijer, Kees Klok en Karei Eykman over Schouwen-Duiveland zijn te lezen op pagina 33 en 45. 50 De Boekenkast van Huib Uil De gemeentearchivaris van Schouwen-Duiveland geeft zijn top-vijf van Zeeuwse boeken. ySXe X-V S>. lementen en de Zeeuwse boekentoptien Jan Swiers bespreekt recent verschenen boeken. 1 Zeeuws Tijdschrift 2002/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 3