Qcilerie vOe 'Vier Qevneten Neem een abonnement!! Joost 'bakker SPECIAAL AANBOD bij een kern en de oplossingen als voorzieningen drei gen te verdwijnen. In de sociale structuurschets wordt in een kaart beeld een typering van kernen gepresenteerd. Het aantal inwoners van een kern en het voorzieningen niveau worden er in relatie gebracht tot de ruimtelijke ligging ten opzichte van de centrumkern Zierikzee, de ontsluiting via de weg en de kwaliteit van het openbaar vervoer. Het plaatje blijkt zeer herkenbaar voor inwoners en laat zien dat een kern als Sirjansland, dat weliswaar dichter bij Zierikzee ligt dan bijvoorbeeld Serooskerke toch sterker sociaal-ruimtelijk geïsoleerd is. Er blijkt zoals gezegd draagvlak bij de bevolking te zijn voor het bestuurlijk toekomstbeeld van de gemeente. Zeker als het gaat om het kapitaliseren op de ligging in de luwte, het in stand houden en versterken van karakteristieke en unieke omgevingskenmerken en het bevorderen van een duurzame sociaal-economische structuur. Maar ook het begrip leefbaarheid wordt door de bevolking vaker gekoppeld aan bereikbaarheid van voorzieningen in plaats van aan aanwezigheid. Zeker als het gaat om andere dan basisvoorzieningen. Ver sterken van de centrumfuncties van Zierikzee betekent dan bij een goede bereikbaarheid van Zierikzee een versterking van heel Schouwen-Duiveland. De opgave voor het binnenkort nieuw aantredende gemeentebe stuur zal zijn om met de sociale structuurschets in de hand het bestuurlijk toekomstbeeld verder te concreti seren en uit te werken in beleidsplannen. De sociale infrastructuur bestaat uit organisaties, diensten, voor zieningen en sociale betrekkingen die het voor mensen mogelijk maken om een zelfstandig en sociaal bestaan te kunnen leiden. I- r Deze special van het Zeeuws Tijdschrift over Schouwen-Duiveland kwam tot stand met medewerking van de gemeente Schouwen-Duiveland. Het Zeeuws Tijdschrift bestaat al meer dan vijftig jaar. Het gaat over Zeeland en de Zeeuwen. Het ver schijnt zes keer per jaar. Kennismakingsabonnement (6 nummers) voor maar 25. U ontvangt dan ook het rijk geïllustreerde boek Croot Zeeland cadeau. U kunt u abonneren via onze website www.zeeuwstijdschrift.nl of telefonisch via 0118 - 631051 of per fax 0118 - 631054. Uitsluitend Zeeuwse schilders 1900 -1960 Etnografica Lange Noordstraat 50 4331 CE Middelburg tel./fax 0118 - 623085 geopend donderdag t/m zaterdag 12.00 -18.00 uur en op afspraak 41 Zeeuws Tijdschrift 2002/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 43