De boekenkast van Huib Uil tekst Robbert Jan Swiers foto Anda van Riet Huib Uil is sinds de gemeentelijke herindeling in J997 gemeentearchivaris van de gemeente Schouwen- Duiveland. Daarvoor was hij streekarchivaris. Hij publiceert regelmatig over de geschiedenis van de stad Zierikzee en de regio. Een aantal van zijn publicaties: Zierikzeese straatnamen (1986), Zierikzee, monumenten- stad aan de Oosterschelde (1995), Zierikzee, stad met vele gezichten (1996), De wapens neergelegd. Acht eeuwen besturen op Schouwen-Duiveland (1996), Samen met Frans Beekman schreef hij Schouwen-Duiveland en de oorsprong van haar plaatsnamen (1994). Daarnaast ver diept hij zich in de Zeeuwse kerkgeschiedenis en is hij bezig met een proefschrift over het onderwijs in Zeeland in de periode 1576-1801. Huib Uil schreef artikelen voor het historisch jaarboek van Schouwen- Duiveland, de Kroniek van het land van de zeemeermin. 50 Zeeuws Tijdschrift 2002/1-2 Hij is van dat jaarboek ook de redactiesecretaris. Verder is hij redactielid van het Bulletin van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken en president-commissa ris van de Slavenkas te Zierikzee. Zijn topvijf. Johannes de Swaef, De geestelycke queeckerije, Amsterdam 1621. In dit werk, dat te boek staat als het eerste pedagogi sche werk in Nederland, geeft deze Middelburgse schoolmeester zijn visie op de opvoeding. Het geeft ook een bijzondere kijk op het onderwijs in het 17de eeuwse Zeeland. Lambertus Myseras, Het kabinet van het genadeverbond enz., Middelburg 1720 enz. In het werk van de Middelburgse lekentheoloog

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 52