de DRVK KERY Brasserie in Dreischor en het Van de Perre-huis, dat nu onder dak biedt aan het Zeeuws Archief. De bewoners heb ben de gelegenheid gebonden aan de internationaal bekende kunstenares Frangoise van Lynden bij hen thuis aquarellen te komen maken van hun interieurs. Dat zijn fraaie prenten geworden, die de sfeer van de interieurs goed weten te treffen. Er zijn geen foto's opgenomen in het boek. Dat is een keuze geweest kennelijk. Het opnemen van afbeeldingen van de bui tenkant van de gebouwen had de herkenbaarheid en daarmee het invoelingsvermogen nog versterkt. Toch, een bijzonder fraai boekje. Stolpboerderij op Schouwen. Foto uit besproken boek. Gerard Smallegange, Op 't hof. Boerderijen en boeren erven in Zeeland. Goes: Uitgeverij De Koperen Tuin, 2001. ISBN 90 76815 06 2, 143 p. 22,75. Gedurende een aantal jaren zijn verhalen over (histo rische) boerderijen en het boerenleven in vergleden tijden door Smallegange in de Provinciale Zeeuwse Courant gepubliceerd. Het zijn goed leesbare verha len, met de nodige humor opgeschreven. Smallegange heeft een leuke pen van schrijven, zoals hij ook een publiek goed lean boeien met zijn voor drachten die hij overal houdt ter ondersteuning van het werk van de Boerderijenstichting. In dit boek zijn alle verhalen van Smallegange gebundeld en voorzien van foto's en oude ansichtkaarten. Eind 2001 stond er in de PZC te lezen dat het slecht gaat met de histori sche boerderijen en met het boek van Smallegange in de hand schieten de tranen de lezer in de ogen bij het verdwijnen van zoveel cultureel erfgoed. Waren we tot in de jaren tachtig bezig de oude binnensteden in rap tempo te slopen, de dorpen volgden tot in deze tijd en blijkbaar is ook het platteland niet aan de slopersha mer ontkomen, getuige de vele verdwenen boerderij en. Er wordt aan gewerkt om het boerderijenbestand niet verder te laten verloederen, maar tot die tijd is het goed als beleidsmakers en politici zich eens verdiepen in het boek van Smallegange. Niet zozeer vanwege de (soms geveinsde en in veel gevallen - laten we realis tisch blijven - ontbrekende) romantiek van het boeren leven in vervlogen dagen, maar om de waarde in te zien van de historische boerderijen als onderdeel van ons cultureel erfgoed. Daar moet je goed op passen. Generaties na ons zullen ons hierover oordelen, en niet al te mild... Winkel in Woord Beeld Geluid boeken Markt 51 Middelburg tijdschriften cd's cd-roms brasserie Om twee uur naar de prachtige boekhandel Fanoy (mérite un detour), waar we voorlezen en signeren de DRVKKERY Markt 51 (Remco Campert in NRC) 4331 LK Middelburg 0118 886 886 52 Zeeuws Tijdschrift 2002/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 54